Uudis

Erakordne juhtum: Kuue erakonna juhid keelduvad Katrin Lusti juhitavasse valimisdebatti minemast

Lust ja Butšakov juhivad peaministrikandidaatide debatti, kus kandidaate kohal ei olegi.Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX, Montaaž: Ronald Liive

Kunagi varem pole juhtunud, et erakondade peaministri kandidaadid keelduvad avalikust teledebatist, kuid täna saatsid kandidaadid Kanal 2-te ühiskirja, kus ütlevad, et ei soovi nende debatil osaleda.

Juba eelmisel nädalal arutati selle üle, et kuidas lahendada olukord, kus Kaja Kallas, Jevgeni Ossinovski, Helir Valdor Seeder ja teised peaminstrikandidaadid on kutsutud Kanal 2 saatesse, mida juhivad Katrin Lust ja Jüri Butšakov.

Küsimus kerkis eelkõige seetõttu, et kummalgi saatejuhil ei ole poliitika-teemadel pikemat kogemust ning kardeti, et saatest tuleb lihtsalt mingi palagan, kus tõsist debatti ei toimugi.

Teine küsimus on, kas peaministri saadet peaks juhtima isik, kellel on parasjagu viis kohtuasja pooleli, kus arutatakse, kas ta on ajakirjanikuna eetiliselt käitunud. Katrin Lust on kohtusse kaevatud tema saate “Kuuurija” tõttu.

Täna teatasidki kuus erakonnajuhti ühispöördumises, et lükkavad tagasi Kanal 2 kutse osaleda valimiseelses teledebatis, kirjutab ERR.

“Me ei nõustu sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks,” seisab ühispöördumises, millele kirjutasid alla erakonnajuhid Kaja Kallas (Reform), Kristina Kallas (Eesti 200), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jevgeni Ossinovski (SDE), Jüri Ratas (Kesk) ja Mart Helme (EKRE).

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.