Uudis

ETV näitab sel nädalal uut mängufilmi “Elu on töö on elu”

Film on ETV eetris sel neljapäeval

ETV ekraanile jõuab sel nädalal päriselu lugudel põhinev must komöödia “Elu on töö on elu”, mis avab töö- ja pereelu ühitamisega seotud teemasid ja kus teevad kaasa mitmed tuntud Eesti näitlejad.

„Tööd tuleb nõuetekohaselt ja hästi teha ning oma perekonna eest tuleb samuti hästi hoolitseda. Alaealiste laste eest tuleb mõlemal vanemal perekonnaseaduse järgi võrdsel määral hoolt kanda. Kuid abi ja tuge võivad vajada ka teised pereliikmed, olgu selleks puudega, ent juba täiskasvanud laps või eakad vanemad või vanavanemad. Sageli satuvad kohustused samale ajahetkele ja selle kõige keskel veel ka omaenda vajadustega arvestamine võibki olla keeruline,” selgitas pressiteates võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta.

Kõigi nende muredega pistavad rinda Eesti tippnäitlejate osalusel värskelt valminud musta komöödia „Elu on töö on elu“ peategelased. Filmi fookuses on perekond (Tambet Tuisk ja Evelin Võigemast), kel kohustusi rohkem kui aega. Neilegi tundub alguses, et nad peavad ise kõigega hakkama saama ja abi küsimine ei tule kõne allagi. Asjad hakkavad laabuma siis, kui isa ja ema julgevad oma tööandjatega (Liina Vahtrik ja Ain Mäeots) rääkida ning ka koolist ja kohalikust omavalitsusest abi küsida.

Osa töö- ja pereelu ühitamise kohustusi saab pikalt ette planeerida ja koos tööandjaga varakult plaane teha, aga on selliseid edasilükkamatuid kohustusi, mis sajavad kaela nagu välk selgest taevast. Laps võib ootamatult haigestuda  ja tuleb koos temaga öö haiglas veeta. Tekkida võib vajadus laps koosolekule kaasa võtta, mis pehmelt öeldes tekitab kolleegides hämmeldust. Ootamatult võib juhtuda, et eakas ema või isa ei saa mõnda aega oma kodus üksinda hakkama ja elu nõuab kiiret ümberkorraldamist. Kuidas muuta perekonna liikmete elukorraldust, kui pakutakse suurepärast tööd välisriigis? Kõigile neile küsimustele leiab vastuseid läbi pisarate filmist “Elu on töö on elu”.

Filmi tootja on Kuukulgur Film ja režissöör Jan Erik Nõgisto. Filmis teevad kaasa Tambet Tuisk, Evelin Võigemast, Leene Vugts, Liina Vahtrik, Helgi Sallo, Volli Käro, Ain Mäeots jpt.

Film ETV ekraanil 25.11 22.30 ja korduses 27.11 18.00. Film on leitav Jupiterist, Telia videolaenutusest, Elisa videolaenutusest, Elisa Huubist ja veebilehelt toopereelu.ee.

Filmi produtseeris võrdsete võimaluste voliniku kantselei, kelle taotlus tutvustada õpetliku filmiga 2022. aastal Eestiski ülevõetavat uut töö- ja pereelu ühitamise direktiivi tunnistati Euroopa Liidu õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programmi (2014–2020) rahastuse vääriliseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.