Eurovisioon korraldamiseks on neli plaani: kui kohapeal esineda ei saa, läheb käiku video

Foto: Eurovision.tv

Üks on kindel: 2021. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus toimub ning selleks, et kõik saaksid oma lugusid esitada, peavad artistid looma oma lauludest otselindistuse.

Lindistus läheb käiku juhul, kui mõne riigi esinejad ei saa koroonapiirangute tõttu Rotterdami reisida või kui esinejad peavad näiteks kohapeal karantiini minema.

Eurovisiooni korraldajad on lauluvõistluse läbiviimiseks loonud neli stsenaariumit. Eurovisioon küll toimub, kuid veel ei olda kindlad, millist plaani kasutatakse.

Eurovisioon toimub igal juhul – käiku läheb üks stsenaarium neljast

Stsenaariumi A järgi toimub täiesti tavaline Eurovisiooni lauluvõistlus. Stsenaarium B näeb ette hajutatud Eurovisiooni, kus publikut on vähe ning inimesed seisavad üksteisest 1,5 meetri kaugusel. Samuti on siis limiteeritud osalejariikide delegatsioonide suurused.

Stsenaariumi C kohaselt toimub Eurovisioon samuti ilmselt hajutatult ja väiksemas mahus, aga osadele riikidele on kehtestatud ka reisipiirangud. See tähendab, et mõne riigi esindajad, kes ei saa Rotterdami reisida, esitavad lugusid koduriigist. Need, kellel on reisimine võimalik, laulavad ikkagi Rotterdamis, samuti toimuvad Rotterdamis otseülekandena muud Eurovisiooni juurde käivad etteasted ja vahepalad.

Stsenaarium D tähendab, et Eurovisioon toimub oludes, kus Hollandis kehtivad karmid piirangud, millega kaasnevad liikumispiirangud. Sellisel juhul ei reisi Rotterdami ükski osalejariik ja Eurovisioon toimub ilma publikuta.

Stsenaariumite C ja D jaoks on vajalik, et kõik riigid esitaksid oma laulu otseülekande lindistused korraldajatele, kes lood lauluvõistluse ajaks valmis seavad.

Lindistuse tegemise ja esitamise reeglid on karmid

Kõigile osalejariikidele on esitatud palve teha oma euroloost otselindistus, mis saadetakse enne maikuus toimuvat Eurovisiooni Rotterdami.

Lindistus peab olema tehtud laivis, ilma vokaale või esitlust töötlemata. Lindistuse tegemiseks võib kasutada Rotterdami lavale sarnaseid tehnilisi vahendeid ja lavadimensioone, kuid võib jääda ka tagasihoidlikumaks. Lindistustes ei tohi kasutada augmenteeritud reaalsuse tehnoloogiat või virtuaalreaalsust, overlaysid, konfetti, vett ja keelatud on ka eriefektid.

Enne otselindistuse filmimist peab riigi delegatsioon esitama oma filmimise ajakava ja kaameraplaanid. Filmimiseks on aega 60 minutit ning seda võib teha kolm korda. Riigi delegatsiooni juht valib kohapeal välja sobiva ülesvõtte ja see tuleb esitada Eurovisiooni korraldajatele märtsi lõpuks.

Riiklike finaalvõistluste esinemisi ei tohi kasutada otselindistusena, aga riikidel on luba kasutada sama võtteplatsi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.