Uudis

Eurovisioonini on veel kaheksa kuud, ent üks riik on juba osaleja välja valinud

Belgiat esindab Eurovisioonil 20-aastane Jérémie MakieseFoto: eurovision.tv/Hadrien Hanse

Olgugi et Eurovisiooni lauluvõistlus toimub alles kaheksa kuu pärast, on Belgia juba oma esindaja välja valinud. Tõsi küll, laulu tal veel ei ole.

Belgia otsustas, et saate The Voice võit toob endaga kaasa ka võimaluse Belgiat Eurovisioonil esindada. Nii saadetaksegi järgmisel aastal lauluvõsitlusele tänavuse The Voice’i võitja Jérémie Makiese. Võistluslaulu tal veel ei ole, kuid selle kirjutamise või leidmisega on muusikul veel aega küllaga.

Belgia on varasemaltki laulu asemel esmalt artisti välja valinud. Näiteks tehti nii 2018. aastal, mil Eurovisioonil osales Sennek ja 2020. aastal, mil valituks osutus Hooverphonic.

Makiese tundis muusika vastu huvi juba lapsepõlves. Ta laulis kirikukooris ja hakkas peagi laulmises ka eratunde võtma. Tema lauluoskus jäi silma ka ta vanematele ning Makiese’i isa pani poisi kirja koolis toimuvale lauluvõistlusele. Makiese väljus konkursilt võitjana ja see innustas teda ka The Voice’i saates osalema.

Eurovisiooni lauluvõistlus toimub maikuus Itaalias. Kus täpsemalt, ei ole veel teada, ent korraldamissoovist on märku andnud 17 linna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.