Uudis

Facebook toob turule ambitsioonika virtuaalreaalse paralleeluniversumi

Horizoni testimine algab järgmise aasta alguses.Foto: Facebook

Facebook andis teada, et toob peagi turule virtuaalreaalse keskkonna Horizon, kus inimesed saavad enda loodud avatariga mänge mängida, teistega suhelda ja ise erinevaid kogemusi luua.

Horizoni kodanikud (nii nimetab Facebook teenuse tulevasi kasutajaid) saavad muuseas filme vaadata, muusikat kuulata ja muud meediat tarbida. Võimalik on ka koos mängida – näiteks mitmikmängus “Wing Strikers” peab multikaliku lennukiga teiste mängijate lennumasinaid taevast alla kõmmutama.

Üks Horizoni jaoks loodud mängudest on “Wing Strikers”.Foto: Facebook

Kasutajate abistamiseks ja korra hoidmiseks on Horizonis kohal ka reaalsetest inimestest giidid. Nende töö on hoida korda ja tagada, et kasutajad saaksid Horizoni kasutamisega hakkama.

Facebook soovib Horizoni muuta mitmekülgseks ja süvitsiminevaks teenuseks, milles kasutajad sooviksid veeta palju aega. Kõigil on võimalik luua enda äranägemise järgi keskkondi, disainida meelepäraseid rõivaid ja luua interaktiivseid mänge ning muid kogemusi. Tõenäoliselt on Horizonis võimalik ka raha kulutada.

Horizoni järgmise aasta alguses algavasse beetasse on juba praegu võimalik registreerida. Facebook andis teada, et uue VR teenuse turule toomise tõttu suletakse 25. oktoobril eksisteerivad VR keskkonnad Facebook Spaces ja Oculus Rooms.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.