Uudis

Filmivõtetel surmavalt lõppenud tulistamise kohta avaldati uusi detaile

Alec Baldwin ei teadnud, et relv on laetudFoto: Scanpix/AP/Jim Weber

Näitleja Alec Baldwin tulistas neljapäeval filmi “Rust” võtetel surmavalt operaator Halyna Hutchinsit ja vigastas režissöör Joel Souzat. Politsei tegeleb juhtunu uurimisega ja avalikustas dokumendi pealtnägijate kirjeldustega.

Tunnistusavalduses ilmneb, et Baldwin oli New Mexicos asuval võtteplatsil stseeniks harjutamas ega osanud oodatagi, et mõne hetke pärast saab tema käe läbi üks inimene surma. Kirikupingil istudes suunas Baldwin rolli sisse elades relva kaamera poole ja vajutas päästikule. Näitleja oli kindel, et relv ei ole laetud.

“Miks anti mulle tulistav relv?” kõlas Baldwini karje.

Teha polnud enam aga midagi. Relvast välja lennanud kuul tabas 42-aastast Hutchinsit, läbistades ta rinnakorvi ja tabades seejärel Souzatki. Enne kui Souza taipas, et ta veritseb, nägi 48-aastane mees, kuidas Hutchins endal rinnust haaras ja pikali vaarus. Tõsiasi, et ka Souza ise õlast vigastada sai, jõudis mehele kohale alles veidi hiljem.

“Joel ütles, et ta kuulis justkui piitsa laksatust ja kõva pauku,” kirjeldati tunnistusavalduses saatuslikku hetke, mild Baldwin tule avas.

Kiirelt kutsuti kohale meedikud ning Hutchins viidi helikopteriga haiglasse, kus ta paraku ka surnuks kuulutati. Souza viis kiirabi haiglasse, kus tema haava raviti ning järgmiseks päevaks oli režissöör juba piisavalt kosunud, et uurijate küsimustele vastata.

Lisaks Souzale küsitlesid uurijad teisigi võtteplatsil viibinuid isikuid. Selgus, et võtteplatsil oli pingelisi hetki olnud varemgi.

“Kaameramees Reid Russel sõnas, et operaatorite tiimil oli probleeme tasu saamise ja majutusega. Kuus inimest lahkus kehvade tingimuste tõttu võtteplatsilt,” kirjutatakse avalduses.

Samuti tunti muret võtteplatsi turvalisuse pärast, sest ühel päeval olid osatäitjad ka laetud püstolitega laskmist harjutanud. Tol korral teadsid aga kõik, et tegemist on laetud relvadega ja nendega käidi ettevaatlikult ümber.

Baldwinile andis relva režissööriabi Dave Halls, kes on oma tööd teinud juba 20 aastat. Halls ütles Baldwinile, et relv ei ole laetud ja seetõttu ei osanud näitleja ka kohutavaid tagajärgi oodata.

63-aastast Baldwini nähti pühapäeval Hutchinsi abikaasa ja nende üheksa-aastase pojaga rääkimas. Baldwin võttis juhtunu teemal ka sotsiaalmeedias sõna ja ütles, et tal pole sõnu väljendamaks šokki ja kurbust, mida ta traagilise õnnetusega seoses tunneb.

Süüdistust pole kellelegi esitatud ja kedagi pole ka arreteeritud. Politsei jätkab aga uurimisega ja otsib võtteplatsi läbi, et uusi asitõendeid leida. Filmi võtted pandi mõneks ajaks pausile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.