Uudis

“Fortnite” lähiajal Apple’i nutiseadmetele ei naase

Epic Gamesi ja Apple'i kohtuvaidlus võib pikale venida.Foto: Dexerto

Apple’i ja “Fortnite’i” arendaja Epic Gamesi vahelises kohtuvaidluses on toimunud esimesed arengud. Kohtu otsuse kohaselt on Apple’il õigus eemaldada “Fortnite” App Store’ist, kuid samuti Epic Gamesi loodud mängumootori Unreal Engine kasutamisele piiranguid seada ei tohi.

Augusti keskel eemaldati maailma populaarseim videomäng “Fortnite” App Store’ist ja Google Play poest, kuna Epic Games hakkas Apple’i ja Google’i müügiplatvormidel vahendustasusid vältides pakkuma alternatiivseid mängusisese virtuaalvaluuta ostmise võimalusi. Pärast “Fortnite’i” e-poodidest eemaldamist kaebas Epic kohtusse nii Apple’i ja Google’i, süüdistades firmasid monopolistlikus käitumises.

Unreal Engine jääb puutumata

Lisaks “Fortnite’il” võttis Apple sihikule ka Epic Gamesi loodud ja arendatava mängumootori Unreal Engine’i, mida kasutavad lisaks Epicule veel paljud teised mänge arendavad ettevõtted. Apple lubas 28. augustiks sulgeda Unreal Engine’i arenduskontod, mis tähendaks seda, et väga paljud App Store’is olevad mängud ei saaks enam uuendusi.

Nüüd on kohus otsustanud, et Apple’il ei ole õigus sihikule võtta Unreal Engine’it, kuna sellel oleks koheselt negatiivne mõju paljude mänguarendajate tegevusele, kes ei ole mingil moel Apple’i ja Epic Gamesi konfliktiga seotud.

“Fortnite” tagasi ei tule

Küll aga leidis kohus, et Apple’il on õigus “Fortnite” App Store’ist eemaldada. Kohtunik Yvonne Gonzalez Rogers, et Epic Games on meelega rikkunud App Store’i tingimusi ja konflikt Apple’iga on tekitatud tahtlikult. “Fortnite” seega App Store’i ei naase, vähemalt mitte lähitulevikus.

Epicu ja Apple’i kohtuvaidlus võib venida üsna pikaks. 28. septembril kuulab kohus üle mõlema osapoole väited, kuid kohtuistungid tõenäoliselt selle aasta sees ei alga. Epic Gamesi esindaja sõnul ollakse valmis kohtusse minema 4-6 kuu pärast, Apple’i esindajad on rääkinud aga lausa kümnest kuust.

Hetkel ei ole võimalik “Fortnite’i” App Store’ist alla laadida, kuid nutiseadmes juba olemasolevat mängu on võimalik jätkuvalt mängida. Seetõttu müüakse eBay poekeskkonnas “Fortntie’iga” telefone hullumeelsete hindadega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.