Uudis

Fotod: Coca-Cola Plaza ja Postimaja ehitatakse kokku üheks suureks mullikilest katusega meelelahutuskeskuseks

Coca-Cola Plaza ja Postimaja ehitatakse kokku üheks suureks meelelahutuskeskuseks.Foto: HG Arhitektuur

Tulevikus ühendatakse Coca-Cola Plaza ja Postimaja keskus ühtseks meelelahutuskeskuseks, kus saab lisaks kinole olema restorane, poode, spordikeskus ja muid vaba aja veetmise võimalusi.

Mõlemaid hoonekompleksse omava kommertskinnisvarafondi Baltic Horizon juhatuse esimees Tarmo Karotam selgitas Forum Cinemase pressiüritusel, et uue meelelahutuskompleksi peasissepääs on plaanitud hetkel Postimaja ja kino vahel asuvasse tühimikku. Uue kompleksi katus ja seinad kavatsetakse suures mahus ehitada mullikilest.

Selline võib hakata välja nägema uue meelelahutuskeskuse ümbrus. Fassaadi lõplik disain ei ole veel paika pandud.Foto: HG Arhitektuur

Kartotami sõnul on selle ehitusmaterjali konstruktsioon kerge ja kliimasõbralik ning võimaldab reguleerida hoone sisemist kliimat vastavalt välistemperatuurile. Seda on varem kasutatud ka teistes avalikes hoonetes, näiteks Münchenis asuvas Allianz Arenal.

Uue meelelahutuskeskuse peasissepääs saab olema avatud ja õhuline. Plaanitakse kasutada näiteks klaaslifte, pöördtreppe ja sildasid, et ka liikumispuuetega inimestel oleks võimalik lihtsamini ringi liikuda.

Foto: HG Arhitektuur

Olemasolevate hoonete väliskuju suuresti ei muutu, küll aga saavad need uue fassaadi, mille täpne disain ei ole veel paika pandud. Postimaja kõigilt kolmelt korruselt plaanitakse rajada läbimurre kinohoonesse, mis tagab lihtsa ligipääsu erinevatele restoranidele ja poodidele. Lisaks on plaanis olemasolevale kinokompleksile peale ehitada üks-kaks bürookorrust.

Uue kompleksi peasissepääs tuleb avatud ja õhuline.Foto: HG Arhitektuur

Coca-Cola Plaza all olev parkla kavatsetakse ühendada juba Rotermanni kvartali all eksisteeriva parkimiskompleksiga ning kinomaja kõrvale ehitatava uue hoone parklaga. Tulevikus saavad kinokülastajad uuenenud parklasse siseneda tõenäoliselt Ahtri tänavalt.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis kavatsetakse ehitustöödega alustada järgmise aasta alguses. Projekt viiakse ellu kahes faasis. Esimeses osas ühendatakse Postimaja Coca-Cola Plazaga ja ehitatakse välja uus peasissepääs. Teises faasis lisatakse kinohoonele bürookorrused. Nii esimene kui ka teine etapp lähevad mõlemad hinnanguliselt maksma 8-10 miljonit eurot.

Foto: HG Arhitektuur
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.