Uudis

Hea teada: PlayStationi poest saab nüüd ostetud mängude eest raha tagasi küsida

PlayStationi pood sai lõpuks tänuväärse ja kasutajasõbraliku uuenduse. Foto: kuvatõmmis

Sony lubab nüüd PlayStationi poes eeltellimusi katkestada ja makstud raha tagasi saada. Lisaks saab ka juba ilmunud mängude eest raha tagasi nõuda, kuid ainult teatud tingimustel.

Nüüd on võimalik absoluutselt iga PlayStationi poest ostetud mängu eest raha tagasi nõuda 14 päeva jookusl. Konks seisneb selles, et raha tagasi saamiseks ei tohi mängu kordagi kasutada. Kui seda on kas käivitatud või striimitud, siis kaob õigus mängu tagastada.

Sony uus mängude tagastamise kord sarnaneb nüüd näiteks Steami ja Epic Games Store’i poolt rakendatavale praktikale. Need poed lubavad samuti mänge 14 päeva jooksul tagastada. Erinevus seisneb selles, et raha saab tagasi ka mängude eest, mida on mängitud alla kahe tunni.

Sony uus tagastuspoliitika on reaktsioon eelmisel aastal Norra võimude poolt esitatud kaebusele, milles väideti, et PlayStationi pood ei tegutse kooskõlas Euroopa Liidu seadusandlusega. Seaduse kohaselt peab olema Euroopa Liidu kodanikel õigus 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist toote eest raha tagasi nõuda juhul kui sellest õigusest ei olda varasemalt teadlikult loobutud.

Toona ei olnud Steamis, Originis, PlayStationi poes ja ka mujal kasutuses eraldi kastikest, millesse märke tegemisega saanuks klient kinnitada, et loobub kauba tagastamise õigusest. Tänaseks lubavad enamus mängupoode kaupa tagastada ja süüdistustest vabad kõik peale Nintendo, kelle vastu Saksamaal ka kohtusse minnakse.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.