Uudis

Hiiglaslik digiraamatukogu tegi tasuta loetavaks üle 1,4 miljoni e-raamatu

Raamatuid pakutakse erinevates keeltes ja igale maitsele.Foto: Jure Divich/Shutterstock

USA mittetulundusühing Internet Archive annab kuni koroonaepideemia lõpuni inimestele võimaluse tasuta digitaalselt laenutada enam kui 1,4 miljonit e-raamatut.

Internet Archive’i algatusel loodi tasuta kasutatav National Emergency Library, mis on eelkõige suunatud koduõppele sunnitus professoritele ja tudengitele. Lisaks teaduskirjandusele on siiski võimalik tasuta lugeda ka erinevaid ilukirjanduslikke teoseid.

National Emergency Library teenuseid saavad tasuta kasutada ka Eesti lugejad. Tuleb minna raamatukogu kodulehele, ennast lugejaks registreerida ja üles leida teos, mida soovid laenutada. Kui vajutad nupule “Borrow”, saad raamatut kahe nädala jooksul tasuta lugeda.

Kuna tegu on USA arhiiviga, siis eestikeelseid teoseid sealt eriti ei leia. Olemas on Fred Limbergi 1980. aastal ilmunud “Isamaa eest: Eesti vabariigi sõjajõudude organisatsioon ja juhtkond” ning 1991. aastast pärit “Kiriku laulu- ja palveraamat”.

Mõistagi on valikus tohutult ingliskeelseid raamatuid, kuid raamatuid on võimalik lugeda ka muuseas vene, prantsuse, soome ja saksa keeltes.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.