Uudis

Igatsed reisile? See veebileht saadab su tasuta autosõidule läbi maailma tuntuimate linnade

Kruiisi oma kodudiivanilt mööda päikeselist Prantsuse Rivierat.Foto: kuvatõmmis

Ära isegi ürita pärast koroonarütmis kulgenud 2020. aastat, et sa ei hüppaks sa esimesel võimalusel lennukisse, et minna avastama mõnda uut ja huvitavat kohta. Reisimine võib jätkuvalt olla keeruline, kuid avastamishimulistele pakub leevendust üks tõsiselt tore veebileht: Drive & Listen.

Drive & Listen on tasuta kasutatav veebikeskkond, mis paneb su autorooli erinevates maailma suurlinnades. Sa lihtsalt istud, vaatad mööda triivivaid maju, naudid liikluse saginat ning kohalikku eluolu. Oma suva järgi on sul võimalik valida mitmete kohalike raadiojaamade vahel ning tänavatelt kostuvad helid kas sisse või välja lülitada.

Roomas saad mööda vurada Colosseumi varemetest. Foto: kuvatõmmis

Mina olen täna näiteks kruiisinud läbi Tokyo kesklinna kohalikust raadiost kantrit kuulates, ukerdanud Rooma kitsatel tänavatel, nautinud virtuaalset meretuult Nizzas Prantsuse Rivieral, imetelnud Havanas vanu autosid ning istunud Pekingis liiklusummikus.

Kokku pakub Drive & Listen reisisellidele 53 erinevat linna, millest meile kõige lähemal asuvad Stockholm ja Peterburg. Linnade videopildi on kokku lõiganud Türgi tudeng Erkam Şeker YouTube’i kaadritest ja autode pardakaamerate materjalidest.

Şeker lõi Drive & Listeni eelmisel aastal, mil ta viibis Münchenis õppides pikalt kodust eemal. Koduigatsuse peletamiseks hakkas ta YouTube’ist vaatama videoid oma kodulinnast Istanbulist, kuna igatses taga tuttavatel tänavatel ringi sõitmist, autos muusika kuulamist ja oma kodukoha melu.

Manhattan on harjumuspäraselt liiklusest lookas. Foto: kuvatõmmis

Şeker jõudis järeldusele, et ta ei saa olla ainus, kes oma kodukohta taga igatseb ning mõistis, et koroonapiirangud teevad reisimise varasemast oluliselt keerulisemaks. See ajendas teda looma Drive & Listen veebikeskkonda, mis sai kiiresti positiivset tagasisidet. Şekeri sõnul saadav maailma eri paigus elavad autojuhid talle nüüd ise videomaterjali, et Drive & Listeni linnade valikut laiendada.

Reisisellidele on Drive & Listen väga mõnus rahustav ning meditatiivne kogemus. Proovi ise järele, mida see endast kujutab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.