Uudis

Järgmise aasta Eurovisioon ei toimu Ukrainas

2022. aasta Eurovisiooni võitis Kalush OrchestraFoto: EBU/Corinne Cumming

EBU teatas, et järgmise aasta Eurovisiooni ei saa Ukrainas korraldada ning võõrustamise läbirääkimisi alustatakse hoopis lauluvõistlusel teise koha saanud Ühendkuningriigiga.

Kuigi Ukraina rahvusringhäälingu UA:PBC lootis, et kevadel õnnestub Ukrainas lauluvõistlust korraldada, teatas EBU nüüd, et seal toimuva sõja tõttu pole see siiski võimalik.

“Võttes arvesse sõda, mis on käimas pärast Venemaa sissetungi Eurovisiooni võitjariiki, on EBU võtnud aega, et teha põhjalik hinnang ja uuring, mille tegemises lõid kaasa nii UA:PBC kui ka kolmandad osapooled,“ selgitas EBU pressiteates.

“Eurovisioon on üks maailma keerulisemaid teleproduktsioone, mille korraldamisega on seotud tuhanded inimesed ning mille organiseerimiseks kulub 12 kuud. Objektiivse analüüsi tulemusel peame kahetsusega teatama, et praeguses olukorras ei suudaks Ukraina tagada turvalist paika, kus Eurovisiooni läbi viia,” lisati teates.

Kuigi tavaliselt on Eurovisiooni võitjariik korraldanud jätkatakse praeguste sündmuste valguses läbirääkimisi Ühendkuningriigiga, keda esindanud Sam Ryder tõi riigile Eurovisioonil teise koha.

“Kavatseme Ukraina võitu järgmisel aasta sõul kindlasti kajastada. See on meie jaoks prioriteet ka läbirääkimistel Suurbritanniaga,” kirjutati teates.

2022. aasta Eurovisiooni võitis Torinos Ukraina bänd Kalush Orchestra looga “Stefania”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.