Uudis

Juurdlus: Venemaa eurolugu ei õõnesta traditsioonilisi soorolle

Venemaad esindab Eurovisioonil Manizha looga "Russian Woman".Foto: kuvatõmmis

Eelmisel nädalal alustati Venemaal tänavuse euroloo osas juurdlus, kuna leiti, et laulu sõnum kõigutab traditsioonilisi soorolle. Tänaseks on uurimine lõpetatud ning selle käigus rikkumisi ei tuvastatud.

Venemaad esindab tänavu Eurovisioonil Tadžikistanist pärit lauljanna Manizha, kes esitab venelannade iseloomu ja tugevust ülistava loo “Russian Woman”. Loos kõlavad muuseas ka järgmised sõnad: “vene naine teab – sa oled piisavalt tugev, et müür maha murda”.

Loo sõnumi vastu protesteerisid erinevad konservatiivsed liikumised, sealhulgas näiteks Venemaa õigeusklike naiste ühing ja sõjaveteranid. Leiti, et euroloo sõnum alandab naisi, mõnitab mehi ja kahjustab traditsioonilisi soorolle.

Süüdistuste põhjal algatati Venemaal eurolaulu suhtes juurdlus, mis RIA Novovsti andmetel siiski midagi kahtlast ei leidnud. “Russian Woman” läheb seega Venemaad tänavu Eurovisioonile esindama.

Vene rahvas sai tänavu esimest korda üheksa aasta jooksul õiguse euroloo valimisel kaasa rääkida. Lisaks venelaste loole on kehva seisu sattunud ka Valgevene lugu, mida süüdistatakse Aleksandr Lukašenko vastaste protestijate mõnitamises.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.