Uudis

Kaameramees, jää koju! Telia jõudis isemõtlevate robotkaamerate kasutuselevõtuga ERRist ette

"Terminaator" jättis küll tehisintellekti ülemvõimust teistsuguse mulje, aga eks algused on alati rasked.Foto: Levira

Digiteenuste ettevõte Levira ning telekomiettevõte Telia hakkavad Telia LIVE kanalil üle kandma spordivõistlusi, kus esmakordselt Eestis kasutatakse otsepildi tootmiseks Levira robotkaameraid.

Sellega antakse ninanips ERRile. Mõne aja eest väitis Rahvusringhäälingu juht Erik Roose Geeniusele, et ka ETVs plaanitakse peagi kasutusele võtta robotkaamerad, kuid esimesed tehisintellekti baasil töötavad isemõtlevad kaamerad toovad Eestisse hoopis Levira ja Telia.

Pole inimest, pole tootmiskulusid

Tehisintellektil põhinevate robotkaamerate toel toodetud otseülekannete testimine leiab aset 17.-19. maini, mil Tallinnas Audentese spordihallis toimuvad Eesti ja Soome võrkpallinaiskondade kontrollmängud. Kohtumised toimuvad reedel, laupäeval ja pühapäeval algusega kell 18.00 ning kõigil huvilistel on võimalik neid jälgida veebilehel https://levira.com/ai/, teatas Levira.

“Robotkaamera abil läheb spordivõistlus eetrisse inimese sekkumiseta ning režissööri rollis on kaameraid suunav tehisintellekt. Robotülekanded on telesaadete tulevik, kuna nii saab toimuvat paremini jälgida ning tootmiskulude mõttes on tegu mõistliku lahendusega. Nii saab vaatajateni tuua ka spordivõistlused, millest seni on ülekande tootmine olnud liiga kulukas,” ütles Levira meediateenuste arendusjuht Martti Kinkar.

Spordiülekannete puhul jälgib tehisintellekt palli ja mängijate liikumist ning valib automaatselt välja põnevamad kordused, mida spordisõber näha tahab.

“Levira teeb aktiivset tööd robotkaamerate paigaldamiseks ka teistesse spordihallidesse Tallinnas ja mujal – eesmärgiks on luua üle Eesti head võimalused sportmängude võistluste ja treeningute robotülekanneteks,” ütles Levira robotkaamerate projekti eestvedaja Andres Tarto.

Tulevikus näeb ka otsepilti

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik lisas, et uudse tehnoloogia abil hakkavad Telia LIVE erikanalisse jõudma otseülekanded erinevatest spordisaalidest ja erinevatelt spordivõistlustelt.

“Kui täna saab Telia LIVE kanali vahendusel kaasa elada naiste profitennise turniiridele, siis koostöö Leviraga laiendab eksklusiivse sisu valikut veelgi. Saame hakata tänu robotkaameratele edastama otseülekandeid väga erinevatelt pallimängudelt.”

Kiik lisas, et eeloleval nädalavahetusel toimuvad uue lahenduse testimised. Testide käigus toodetud ülekannete videosalvestusi saavad kõik huvilised  alates järgmisest nädalast vaadata Telia Videolaenutuse vahendusel. Edaspidi hakkavad aga robotkaamerad Telia LIVE kanalile tootma otsepilti.

Robotülekannete vallas on Levira tehnoloogiapartner Pixellot. “Ülekannete automatiseerimisel kasutatav tehnoloogia pärineb Pixellotilt, mis on tehisintellekti poolt juhitud spordiürituste tootmises teenäitaja. Pixelloti automaatne paljude kaameratega süsteem katab kogu spordiväljaku ning jälgib mängu automaatselt, kasutades pilvepõhist tehisintellekti ning analüüsides platsilt tulevat videopilt ning pakkudes TV-le vastavat vaatajakogemust inimese abita,“ ütles Pixelloti esindaja

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.