Uudis

Kanal 2 peaministrikandidaatide debatti juhivad Katrin Lust ja Jüri Butšakov

Lust ja Butšakov juhivad peaministrikandidaatide debatti, kus kandidaate kohal ei olegi.Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX, Montaaž: Ronald Liive

Kanal 2 tegi täna teatavaks peaministrikandidaatide debati saatejuhid, kelleks on Katrin Lust ja Jüri Butšakov. Erinevalt ETV debatist on Kanal2 saatel suurem rõhk meelelahutusel, kuid mida täpsemalt kandidaadid tegema peavad ning kuidas televaatajate meelt lahutama hakatakse, ei osanud üks saatejuhtidest Jüri Butšakov täna veel täpsustada.

Kui Butšakov on saanud end otse-eetriga karastada saates “Hommik!” ja “Õhtu!”, siis Katrin Lusti jaoks on see esimene otse-eetri kogemus.

Saatejuhtide valik tehti paar päeva tagasi ning praegu käib toimetuse ettevalmistus. Butšakovi sõnul tema ega Lust castingul ei osalenud vaid ülemused otsustasid, et selline tandem töötaks ekraanil hästi.

“Tunnen ennast üpris enesekindlalt tänu sellele, et mul on olnud võimalus varasemalt lüüa kaasa kahes väga suures ja edukas debatis, mõlemad toimusid Kanal 2-s. Olen debatisaate juurde kuuluvad etapid enam-vähem läbinud, välja arvatud saate juhtimine,” ütles Butšakov Geeniusele antud kommentaaris.

2016. aastal oli Butšakovi kanda vastutava toimetaja amet “Suur presidendidebatt” saates. Sama ametit pidas ta ka 2017. aastal “Kes tahab saada Tallinna linnapeaks?” saates. Mõlema formaadi autor ja üks saatejuhtidest oli neil aastatel Marii Karell.

Saatejuhtide tandem Lust ja Butšakov ei ole kaameraproove jõudnud veel teha, kuid enne saadet on neil kavas neid kindlasti teha. Lusti võimekuses Butšakov ei kahtle ning näeb saates “Õhtu!” antud intervjuu põhjal, et kolleeg saab debatiga hästi hakkama.

Meelelahutuse kõrval lubab Butšakov küsida ka kriitilisi küsimusi, kuid kinnitab, et pakuvad tõsist debatti meelelahutuslikumas mahlas. Debati formaat veel paigas ei ole, kuid meelelahutuse osas on oodata konkreetseid tegevusi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.