Uudis

Kas Netflixi filmid ja sarjad näevad halvemad välja? Süüdista koroonaviirust

Netflixi pildikvaliteet on koroonaviiruse uusim ohver.Foto: imgur

Tundub, et koroonaviiruse eest ei ole kaitstud mitte keegi, kaasaarvatud Netflix. Hiljuti nõustus Netflix järgmise kuu aja jooksul näitama Euroopas sisu madalama pildikvaliteediga, et epideemia ajal internetti mitte üle koormata.

See tähendab, et järgmise 30 päeva jooksul Netflix Euroopas HD pildikvaliteediga sisu ei näita, vaid seriaalid ja filmid lülituvad automaatselt SD formaadile. See võib muuta videopildi mõneti teralisemaks ja hägusamaks.

Netflix otsustas muudatuse ellu viia Euroopa Komisjoni sisevoliniku Thierry Bretoni palvel eesmärgiga vältida koroonaviiruse epideemia ajal interneti teenuspakkujate ülekoormamist. Kodusele režiimile jäänud inimeste seas on Netflix muutunud populaarsemaks, seega tegu on aktuaalse probleemiga.

SD pildikvaliteedile ümberlülitumine aitab tõepoolest koormust vähendada. Selleks, et tund aega HD pilti striimida, kulub umbes 3 GB andmemahtu, kuid tunniajase SD videopildi edastamise kulu on 1 GB.

Siit saad vaadata, millist uut sisu saabus Eesti Netflixi käesoleval nädalal. Ära siis imesta, kui see tavapärasest veidi kehvem välja näeb.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.