Uudis

Kevadel kaovad Kanal2 eetrist kaks Teet Margna saadet

"Nädalalõpp Kanal 2ga" Facebooki kuvatõmmis

Kui nädalavahetusel tuli teade selle kohta, et saade “Kuldvillak” kevadest enam ekraanil ei jätka, siis nüüd on selge, et ka “Nädalalõpp Kanal 2ga” võetakse eetrist maha.

Väidetavalt on Kanal 2 toonud saadete eetrist mahavõtmise põhjusena välja eelarve kärped. Nii “Kuldvillakut” kui ka “Nädalalõppu Kanal2ga” toodetakse Teet Margnale kuuluva produktsioonifirma poolt, mis tähendab Margna firmale suurt sissetulekute kadu.

Kanal 2 telekanalite peaprodutsendi Kaspar Kaljase sõnul ei kao “Kuldvillak” ja “Nädalalõpp Kanal 2ga” lõplikult eetrist, vaid saated pannakse ajutiselt pausile.

Enamasti on sellised põhjendused toodud lihtsalt uudise leevendamiseks ja paus võib sageli venida siiski mitme aasta pikkuseks.

Kärped Margna produktsiooni osas on mõneti üllatavad, sest tegemist on populaarsete saadetega. Kantar Emori andmete kohaselt on nii “Kuldvillak” kui ka “Nädalalõpp Kanal 2ga” pidevalt Eesti vaadatuimate telesaadete nimistus. Oktoobris platseerus “Kuldvillak” vaadatuimate saadete nimekirjas 12. kohale, “Nädalalõpp Kanal 2ga” platseerus 18. kohale.

Telesaadete TOP 20 hulka jääb pärast aastalõpu kärpeid siis vaid kolm Kanal 2 saadet.

Seda, millega plaanib Kanal 2 kahte kaduvat telesaadet asendada, Kaljas ei kommenteerinud, kuid väitis siiski, et rahvast soovitakse alati millegi uuega üllatada.

Teet Margna, “Kuldvillaku” saatejuht ja “Nädalalõpp Kanal2ga” üks eestvedajatest, saadete eetrist kadumist Diktorile ei kommenteerinud.

Margna toodab kevadhooajal Kanal 2-le hetkel veel “Lotokolmapäeva”, selle hange kestab kevade lõpuni. Kuidas jätkatakse “Kahe kangega” ei ole veel teada.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.