Uudis

Kevin Spacey peab “Kaardimaja” produktsioonifirmale maksma 31 miljonit dollarit

Kevin Spacey sarjas "Kaardimaja"Foto: outnow.ch/Sony Pictures Releasing International. All Rights Reserved.

Vahekohus otsustas, et USA näitleja Kevin Spacey peab maksma Netflixi telesarja “Kaardimaja” (“House of Cards”) produktsioonifirmale MRC 31 miljonit dollarit (27,5 miljonit eurot), sest temaga töösuhte lõpetamine tekitas tootjatele lisakulusid.

Spacey vallandati “Kaardimajast” enne sarja kuuendat ja viimast hooaega, sest kaheksa töötajat süüdistasid näitlejat seksuaalses väärkäitumises, vahendab Consequence.

Vahekohtuniku järelduse kohaselt rikkus Spacey lepingus ette nähtud kohustust osutada teenuseid professionaalsel viisil ja kooskõlas MRC juhiste, tavade ja poliitikaga.

Näitleja vallandamise tõttu tuli sarja kuues hooaeg täielikult ümber kirjutada ning osade arvu vähendati 13-lt kaheksale. Sellest tekkinud kahju hüvitamiseks nõuabki MRC nüüd mehelt 31 miljonit dollarit.

On aga üsnagi reaalne, et Spacey’il polegi sellist summat kuskilt võtta, sest pärast “Kaardimajast” lahkumist on tal olnud raske tööd leida. Erandina võib välja tuua vaid väikse rolli Frank Nero peagi linastuvas Itaalia filmis “L’uomo Che Disegno Dio”.

Lisaks on Spacey sõlminud rahalise kokkuleppe ühe oma süüdistaja perekonnaga ja teda ootab kohtuasi näitleja Anthony Rappiga, kes samuti Spacey’it seksuaalses väärkäitumises süüdistas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.