Uudis

Kinnitatud: Eurovisiooni lauluvõistlus jääb ära

Eesti astub üles 14. mail toimuvas poolfinaalis. Foto: Foto: EBU/ Thomas Hanses

Eurovisiooni korraldaja European Broadcasting Union (EBU) teatas täna ametlikult, et maikuus Rotterdamis toimuma pidanud Eurovisiooni lauluvõistlus jääb ära.

Eurovisiooni peaprodutsent Jon Ola Sand selgitab: “Oleme väga uhked Eurovisiooni lauluvõistluse üle, mis on 64 aastat inimesi üle terve Euroopa ühendanud. Oleme tekkinud olukorras väga pettunud. EBU jätkab koos kohalike ülekandjatega ning Rotterdami linnaga läbirääkimisi, et uurida, kas on võimalik korraldada Eurovisiooni Rotterdamis aastal 2021.”

“Tahame tänada kõiki, kes on siiani olnud Eurovisiooni korraldamise juures. Kahjuks pole korraldamine võimalik faktorite tõttu, mis ei ole meie kontrolli all. Me kahetseme seda olukorda väga, aga ma saan teile lubada: Eurovisiooni lauluvõistlus tuleb tagasi tugevama kui kunagi varem,” lisab Jon Ola Sand.

Kolmapäeval, 18.03 andis EBU välja teate, et COVID-19 koroonaviiruse leviku laienemise tõttu 65. Eurovisiooni sellel aastal ära jätta. See otsus tuli pärast teisipäevast Eurovisiooni Reference Groupi ehk sisuliselt lauluvõistluse nõukogu kohtumist.

Holland on praeguseks koroonaviiruse vastu võitlemiseks keelanud üle 100 inimesega kogunemised, sulgenud koolid, kohvikud, restoranid ning spordiklubid. Veel neli päeva tagasi kinnitas EBU, et töö Eurovisiooniga käib ning nad jälgivad pingsalt olukorda, kuid mingeid põhjapanevaid otsuseid veel teha ei saa.

Lisaks viiruse levimisele osutuks Eurovisiooni korraldamisel probleemiks ka inimeste piirideülene liikumine: mõned riigid on kehtestanud oma kodanikele reisikeelud ning paljud riigid on keelanud reisijatel oma riiki sisenemise.

Otsus ei tule erilise üllatusena, kuna kevade lõpus ning suve alguses toimuma pidanud suurüritusi on hakatud üle Euroopa ära jätma, sealhulgas jääb näiteks ära ka maailmakuulus Glastonbury muusikafestival.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses