Uudis

Kino Sõprus toob EFTA-l parimaks mängufilmiks valitud “Viimased” uuesti ekraanile

Filmi peaosas astub üles Pääru Oja.Foto: Maxim Mjödov

Eesti filmi- ja teleauhindade galal kuulutati aasta parimaks mängufilmiks Veiko Õunpuu linateos “Viimased”. Kino Sõprus pakub filmihuvilistele võimalust põhjamaist vesterni veel kord näha.

“Viimaseid” sai kinoekraanil tegelikult näha eelmise aasta sügisel ja enam pole film pikalt kinokavas olnud. EFTA galal sai film aga taas palju tähelepanu ja nüüd on neil, kel film veel nägemata, võimalik seda 23. septembril Kinos Sõprus vaadata.

Tegemist on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud mängufilmiga, mille tegevus toimub Lapimaal ja kus teevad kaasa mitmed armastatud Eesti ja Soome näitlejad.

Filmi peaosas on Pääru Oja, kes kehastab noort kaevurit Rupit. Ta loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada, ent töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast.

Kõigele lisaks on manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud. Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

“Viimaste” eriseanss toimub Kinos Sõprus 23. septembril kell 21.25.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.