Uudis

Kinodesse jõuab sel nädalal uus lastefilm, ajalooline draama ja palju muud

Kinodesse jõuab ajalooline draama "Margrete: Põhjamaade kuninganna"Foto: Apollo Kino

Kuigi eelmisel nädalal linastunud filmi “007: surm peab ootama” menukusega ekraniseeringut sel nädalal kinodesse jõudmas ei ole, lisandub kinokavadesse siiski mitmeid uusi filme, mille seast leiavad vaatamist nii lapsed kui ka täiskasvanud. Avaldame ülevaate.

“Margrete: Põhjamaade kuninganna” (“Margrete den første”, 2021)

Ajalooline draama viib vaatajad aastasse 1402. Kuninganna Margrete on saavutanud selle, mida paljud mehed enne teda olid proovinud. Ta on koondanud Taani, Norra ja Rootsi Kalmari uniooni, mida ta valitseb oma lapsendatud poja Eriku eestkostjana. Vaenlaste sepitsetud vandenõu seab aga Margrete dilemma ette, mis võib hävitada kõik, millesse ta on uskunud.

Film on kinodes 8. oktoobrist.

“Libahundid meie seas” (“Werewolves Within”, 2021)

Kui lahkhelisid põhjustanud torujuhtme ettepaneku järel Beaverfieldi väikelinna elanikud lumetormi tõttu kohalikku trahterisse lõksu jäävad, tuleb alles linna saabunud metsavahil Finnil (Sam Richardson) ja postitöötajal Cecilyl (Milana Vayntrub) rahu hoida ning paljastada tõde kogukonda terroriseeriva salapärase olendi kohta.

Film on kinodes 6. oktoobrist.

“Addamsite suguvõsa 2” (“The Addams Family 2,” 2021)

Uus lastefilm toob tontliku perekonna ekraanile tagasi. Morticia ja Gomez Addams ei suuda kuidagi harjuda mõttega, et nende silmaterad on suureks kasvamas, jättes vahele perekondlikke õhtusööke ja olles täielikult pühendunud oma nutiseadmetele. Selleks, et perekonnast jälle tervik saaks, otsustavad nad pakkida lapsed, onu Festeri ja muu kamba perekondlikku jubedasse autosuvilasse ning minna unustamatule ringreisile. Reis läbi Ameerika toob kohtumisi nii oma kummaliste sugulaste kui ka täiesti uute ja eriti veidrate tutvustega.

Film on kinodes 7. oktoobrist.

“Kampsuusatajate kogunemine” (2021)

9. oktoobril saab Apollo kinos näha uut lühidokumentaali, mis räägib ühest ammukadunud Eesti spordialast, võistkondlikust suusamaratonist. 22-minutiline dokumentaalfilm „Kampsuusatajate kogunemine“ (hüüdnimega Suusafilm) tutvustab ja mälestab tänapäevaks kadunud spordiala, võistkondlikku suusamaratoni.

Filmi produtsent, helilooja, stsenarist, režissöör, ja peaosatäitja on Marek Vahula.

“Anerca – elu hingus” (“Anerca”, 2020)

Kino Artis näitab Hõimupäevad 2021 uut Soome dokumentaalfilmi, mis räägib Arktilise piirkonnas (Soome, Rootsi, Norra, Gröönimaa, Kanada, Alaska (USA) ja Venemaa Föderatsioonis) elavatest põlisrahvastest ehk saamidest, inuiitidest, indiaanlastest ja samojeedi rahvastest. Esivanematelt kaasavaraks saadud kombestik ja traditsioonid on ajapikku kadunud, kuid inimeste sisemiset maailmapilti pole aeg suutnud killustada – vähemalt mitte seni.

Anerca kõnelebki elu hingusest. Hingamist on kahesugust: elus hoidvat ja oma olemasolu väljendavat. Kui inimene, kogukond või rahvas hingab välja oma rõõmu või kannatusi, toob see esile midagi, mis on väljaspool argipäeva või sügaval argipäeva sees ja mis on hingajale tähtis – see ongi elu hingus.

“Seitse laulu tundrast” (“Seitsemän laulua tundralta”, 2000)

Hõimupäevade raames linastub Artises aga teinegi Soome film, mis tegelikult ilmus juba 21 aastat tagasi. Soome maineka dokumentalisti Markku Lehmuskallio ja neenetsi Anastasia Lapsui esimene ühine film “Seitse laulu tundrast” (2000) on ühtlasi esimene neenetsikeelne mängufilm. Poeetilised seitse laulu raamivad Anastasia Lapsui või tema pereliikmete ja tuttavate elust pärit lugusid neenetseid puudutanud ajaloosündmustest, millest igaüks esindab ühte aspekti neenetsite pluralistlikust maailmavaatest.

Filmis teevad kaasa tavalised inimesed, mängides iseennast. Aastal 2001 kriitikute poolehoiu ja Soome filmiauhinna Jussi võitnud film esitati ka võõrkeelse Oscari nominendiks. Film on rännanud auhindu kogudes mööda rahvusvahelisi festivale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.