Uudis

Klassikatäht Tommy Cashi uuest albumist “¥€$”: “Minu on ta ka nüüd üle võitnud!”

Foto: kaader videost

Homme, 29. detsembril esitleb Tommy Cash Saku Suurhallis oma debüütalbumit “¥€$”. Andsime selle kuulata klassikatäht Tanel-Eiko Novikovile, mis tema arvamust artistist täielikult muutis.

Ehkki Novikov muidu räppi kuulab ja on isegi Soundcloudi räpist heal arvamusel, peab ta tunnistama, et pole siiani just kõige suurem Tommy Cashi fänn olnud.

“Muidugi mis puudutab produktsiooni, siis see on täiesti tipptasemel ja unikaalne, aga mulle pole tema vokaal otseselt väga meeldinud, see ei ole lihtsalt minu maitse,” räägib Novikov. Ta tõdeb samas, et Cashi muusikavideod on talle alati huvi pakkunud.

Tommy Cashi uus album “¥€$” oli aga üllatavalt hea ja Tanel-Eikole väga meeldis.

“Ta liikus minu jaoks natukene uues suunas. Seda oli kohe tunda esimesest loost “Wait A Minute”, mille backtrack (muusika/fono, toim.) meenutas mulle ühte eksperimentaalpopi artisti Sophiet, kes kasutab samuti selliseid väga krõmpsuvaid ja mõnevõrra pealetungivaid bassiliine, mis samas mõjuvad väga huvitavalt,” räägib Novikov.

Järgmises palas, “Mona Lisa” kõlab refräänis Cashi tuntud vokaal, mis Novikovile meelt mööda ei ole, kuid tema sõnul heastas kõik selle loos kõlav tohutult võimas bassiliin.

“Kolmas lugu “X-RAY” oli minu jaoks omamoodi väike meistriteos, sest minule tundus, et ta võttis viimase 25 aasta klubiklišeed ja pani nad kõik ühte loosse kokku,” räägib Novikov.

“Panin terve albumi puhul tähele seda, kui kontrastsed olid refräänid ja salmid, aga samas kui sujuvalt ta suutis refilt salmile liikuda. Just kolmandas loos on seda ülihästi tunda, kuidas techno‘st saab järsku ühe hetkega hard bass. Minu jaoks oli see lugu väga lõbus kuulamine.”

Neljanda loo “Brazil” puhul toob Novikov esile loos kõlavat perkussiooni, mis koos räpiga moodustab eriti hea flow. Samas oli väga aktiivne vokaal tema jaoks veidi veniv ja üksluine, loo kestel oleks oodanud veidi rohkem vaheldust.

“Järgmised kolm lugu olid minu jaoks natukene nõrgemad, aga mitte produktsiooni tõttu. Lihtsalt struktuuri poolest mulle need liiga palju ei sümpatiseerinud,” räägib Novikov.

Näiteks loo “Vegetarian” kohta ütleb ta, et pala justkui ei arenenud eriti kusagile välja, ja see teeb eelnevatega võrreldes sellest veidi taustaloo.

“Horse B4 Porsche” jääb samuti veidi tavaliseks. Ehkki lugu oli hästi tehtud, ei üllatanud ta justkui millegagi.

“Eelmiste lugude puhul oli tajuda, et see on Tommy Cash. Selle loo puhul tajusin, et ükskõik kes teine oleks võinud selle teha,” kõneleb Novikov.

“Dostoyevsky” puhul tõuseb esile eriti salmide ja refräänide kontrast, kuid üleminekud on ehk veidi liiga järsud. “Samas võib see olla ka selle loo mõte,” pakub ta.

Kui vahepeal kippus asi veidi vajuma, siis viimased neli lugu tundusid Novikovile jällegi väga head.

“Osades lugudes oli vanamoodsat sündikõla kokku pandud eksperimenteerimisega,” kommenteerib ta.

Lemmiklugudena albumilt toob Tanel-Eiko siiski esile esimesed kolm lugu.

“Need kolm julgeks ma vabalt oma Spotify Heavy Rotationisse panna. Kui varem oli Tommy Cash minu jaoks väga huvitava iseloomuga inimene, keda võib  korra huvipärast kuulata, siis nüüd sai ta täiesti tõsiselt võetavaks artistiks. Minu on ta selle albumiga ka nüüd üle võitnud,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.