Eesti

Kirikukoori laulja ja koduperenaine Šveitsis: millist elu elavad kunagised Eesti Eurovisiooni poolfinalistid?

2001. aastal astus Eurovisiooni Eesti poolfinaalis üles Hillar Vimberg looga "Cat Story". Ise ta enam Eurovisioonile ei kipu, kuid on lahkelt nõus enda kirjutatud laule soovijatega jagama.

Eurovisiooni lauluvõistluse Eesti eelvoorudest on alates 1994-ndast aastast käinud läbi hulgaliselt värvikaid esitajad. Diktor otsis Saksamaalt üles “Kes ei tantsi, on politsei” tüübi, kassilaulu-mehe ja veel vanu tuttavaid.

Elmayonesa “Kes ei tantsi, on politsei” 2011

Tänaseks on mõnda aega Eestis elanud Elmayonesa Maarjamaa tolmu jalgelt pühkinud ja kolinud Saksamaale. Ent teeb endiselt alternatiivset muusikat, mis on mõjutatud ka eesti keelest. “Mul on käsil mitu erinevat projekti, kuid üks nendest on RLHBSCN, mis on lugupidamisavaldus Eesti folkloorile.”

Tuleb välja, et Elmayonesa ise ei soovinudki Eurovisioonil osaleda ja tema eest kandideeris hoopis tolleaegne tüdruksõber. “See lugu oli suur hitt ja võidu puhul oleksin pidanud jääma talveks Eestisse ja külm ilm ei lähe kohe mitte,” räägib Elmayonesa ehk Nicholas Hugo Behler Calzetta Diktorile.

Hillar Vimberg “Cat Story” 2001

Viimased 12 aastat on Vimberg elanud Viru-Nigula mõisa lähedal talus. “Mulle meeldib, kui minu ümber on ruumi ja õhku. Niiviisi on ka kompositsioonide loomine kergem.”

Vimberg on peale laulmise tegelenud ka elektrimõõtepunktide kaardistamisega Lääne-Virumaal. “Alates 1999ndast töötasin 16 aastat Eesti Energias ja olen käinud kõigis taludes pärast seda, kui nõukaaegne süsteem välja vahetati.”

Kuid praegu on muusika Vimbergi peamine elatusallikas. “Käin Kadrina kirikus kooris, teen bändi ja mängin Vihula mõisas üks kord nädalas sakstele klaverit,” toob Vimberg näiteid enda tegemistest.

Kusjuures, Eurovisioonile kandeerima õhutasid Vimbergi Rakvere raamatukogu naised. “Ütlesid, et mine sa ka proovi. Mul oli mitu lugu ja nende seast valisid välja just selle. Inglise keeles laulmine oli sel ajal popp, öeldi et eestikeelse looga läbi ei löö,” sõnab Vimberg Diktorile.

Vimberg meenutab, et “Cat Story’t” on hiljem lastud nii Rootsi kui ka Jaapani raadiojaamades.

Eha Urbsalu “Gotta go” 2005

Kunagine Miss Estonia on elanud juba viimased 18 aastat New Yorgis, kus ta soovis tõestada, et suudab leiba teenida ka oma mõistuse, mitte ainult välimusega.

Urbsalu on jala saanud ukse vahele nii moemaailmas, töötades moekompanii Think Tank managerina, kui on end täiendanud muusika- ja filmivallas. Ta on kätt proovinud lavastajana ja stsenaristina ning 2017. aastal esilinastus tema esimene lühifilm “Perceptions“.

Kuid ka taustanäitlemine on Urbsalul endiselt hinges. Tänu millele avanes tal 2018. aastal võimalus mängida filmis “Goldfinch” Nicole Kidmani dublanti.

Hetkel tegeleb Urbsalu enda asutatud põhjamaise ilukosmeetika brändiga Viking Beauty. “Mul on praegu päris kiire ja reisin palju,” kommeetrib Urbsalu Diktorile.

Meribel Müürsepp “Mr Right” 2006

Kümme aastat tagasi oli Meribel tuntud, kui muusikalilaulja, kes oli neli aastat suhtes laulja Uku Suvistega. Tänaseks on tal perekonnanime Müürsepp asemel Hagen ja ta elab juba paar viimast aastat koos välismaalasest abikaasaga Šveitsis.

“Praegu on vaieldamatult mu elu kõige ilusam aeg. Olen koduperenaine ja kasvatan kahte armsat last. Naudin igat päeva, mil teeme lastega koos ise pastat, jäätist, mängime metsas pätti ja politseid,” kommenteerib ta Diktorile.

Laulmist tuleb ette peamiselt kodustes oludes. “Kuid viimased kaks aastat on mul olnud ka võimalus anda kontserte koos Šveitsi riikliku raudteefirma Live Band SBB’ga, mis on olnud suur au. Järgmistel aastatel jätkan nendega koostööd ja loodan veidi ikka edasi laulda,” tõdeb Hagen.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses