Uudis

Kohala TV tegutseb taas, tulevikusiht silme ees

Kohala TV-d veab Risto Kongi üksindaFoto: kaader Youtube'i videost

2018. aasta veebruaris teatas Kohala TV eestvedaja Risto Kongi, et populaarne kanal läheb mõneks ajaks pausile. Vana arm aga ei roosteta ning nüüd on Kohala TV taas hoogu sisse saamas ja vaatajateni uusi lugusid toomas.

“Mõte Kohala TV pausile panna tuli sellest, et tekkis ideede puudus, millise sisuga episoode teha ning millest teha. Jätkama innustas aga see, et kuna olen pikalt sellega tegelenud ja harjunud, siis tekkisid automaatselt ideed ja mõtted, millest järgnevat ja järgnevat episoodi teha,” rääkis Kongi Geeniusele.

Ta lisas, et peab teemade valikul oluliseks seda, et räägitu tekitaks vaatajates mõtteainet ja pakuks neile huvi. Ka see, kas Kongi ise teemadest huvitub ja uusi teadmisi saab, on sisu valikul hea kompass.

Kohala TV kõige hiljutisem osa

Viimases osas rääkis Kongi näiteks fakte maailma vanimast elusolendist ja sügavaimast kanjonist, arutles Facebooki, Instagrami ja Whatsappi tõrke üle ning jagas humoorikaid videoklippe. Mõnes teises osas on aga Kongi ka ise mikrofoni kätte haaranud ning erinevaid intervjuusid ja reportaaže teinud.

“Aastate tagune Weekend festivalil filmimine on minu jaoks kõige meeldejäävam olnud,” märkis Kongi.

Ka vaatajate arvu poolest on kõnealune osa üks vaadatuimaid. 2017. aastal Weekendi festivalilt tehtud reportaaž on Youtube’is kogunud ligi 11 000 vaatamist. Võrdluseks – Kohala TV viimasel Youtube’i videol on 264 vaatamist.

Kohala TV Weekend festivalil

Kuid eks uuesti hoo sisse saamine võtabki omajagu aega. Kongi veab kogu projekti täitsa üksinda ning nii ongi ta nagu hunt Kriimsilm oma üheksa ametiga, olles korraga nii saatejuht, operaator, reporter, monteerija, turundaja jne. Nimekirja on lisandunud ka uus amet – õnnitleja. Nimelt pakub Kongi nüüd võimalust üllatada sünnipäevalapsi temalt tellitud õnnitlusvideoga, kus ta endale omases humoorikas võttes sünnipäevasoovid edasi annab.

Kongi nentis, et videode vastu on huvi küll, kuid pigem on see seni olnud tagasihoidlik.

“Aeg-ajalt ikka tellitakse, kuid alati võiks rohkem,” märkis ta.

Õnnitlusvideote ideed ta veel aga maha matta ei plaani ning samuti kavatseb ta Kohala TV-ga edaspidigi jätkata. Loodetavasti isegi suuremalt kui praegu.

“Tulevikus oleks unistus kokku panna tiim, kellega teha mööda Eestit inimestega intervjuusid, käia üritusi kajastamas ning uusi ja huvitavaid paiku Eestimaal näitamas,” ütles Kongi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.