Uudis

Kõlakas: Microsoft töötab pilvepõhise Xboxi kallal, mille saab kätte võileivahinnaga

Sarnaselt Google Stadiaga võimaldab xCloud mänge mängida erinevatel seadmetel.Foto: Wccftech

Väidetavalt plaanib Microsoft lisaks Project Scarlettile turule tuua veel ühe uue Xboxi mängukonsooli. Kõlakate kohaselt on tegu Microsofti pilveteenust xCloudi ära kasutava masinaga, mis hakkab maksma Scarlettist vähem.

Mõne aja eest tuli avalikuks, et Microsoft ei tööta enam kolme uue Xboxi arendamise kallal, kuid töö käib jätkuvalt kahe järgmise generatsiooni konsooli kallal. Üks neist on firma lipulaev Project Scarlett ning teine on pilvepõhine konsool, mis kasutab uut xCloudi tehnoloogiat, et mänge striimida.

Thurrot ajakirjaniku Brad Samsi andmeil on striimimispõhine Xbox jätkuvalt arenduses ja Microsoft näeb seda odavama alternatiivina Scarlettile, mis hakkab Samsi hinnangul maksma 499 dollarit (analüütikud on pakkunud ka odavamaid hindasid). Sams arvab, et uut pilvepõhist konsooli võiks müüa kõigest 60 dollariga, millele lisanduks mängupuldi hind.

Mis selle nii odavaks teeb? Sams väidab, et tegu saab olema väga lihtsakoelise masinaga, mida on odav toota. Konsoolil on vaid nii palju tehnilist taipu, et võimaldada tegelasega ringi liikumist kolmedimensioonilises ruumis, kuna just see aspekt mõjub striimimisel latentsusele kõige laastavamalt. Kogu ülejäänud mäng jõuaks kasutajani voogedastuse teel xCloudi vahendusel.

Võttes arvesse seda, kui palju rõhku Microsoft xCloudile paneb, siis tundub sellele orienteeritud tasukohase hinnaga konsool loogiline samm. Project Scarlett ilmub järgmise aasta lõpus ja tõenäoliselt kuuleme enne seda ka uut infot Microsofti pilvekonsooli kohta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.