Uudis

Kõlakas: plaadilugejata Xbox jõuab müügile juba maikuus

Väidetavalt ehitatakse uus konsool üles Xbox One S-i riistvarale.Foto: Microsoft

Windows Centralile teadaoleva info kohaselt plaanib Microsoft juba mai alguses turule tuua plaadilugejata Xboxi mängukonsooli.

Eelmise aasta lõpus kirjutasime, et Microsoftil on tõenäoliselt töös kolm uut Xboxi mängukonsooli ning plaadilugejata masin peaks kohale jõudma millalgi saabuval kevadel.

Uusimate kõlakate kohaselt nii ongi. Projekt koodnimega “Maverick” on tegelikult plaadilugejata “Xnox One S All-Digital Edition”, mis peaks poodidesse saabuma juba maikuus.

Nagu konsooli nimi reedab, siis ei ole tegu uhiuue tehnoloogiaga, vaid plaadilugejata mängumasin on üles ehitatud modifitseeritud Xbox One S-i riistvarale. Uudseks teeb “All-Digital Editioni” just plaadilugeja puudumine, mis peaks ka masina hinna korralikult alla lööma.

Microsofti ja Xboxi viimaseid arengusuundi arvestades on plaadilugejata konsool loogiline järgmine samm. Kuutasupõhine teenus Xbox Game Pass, mis lubab kasutajatel suurel hulgal mänge alla laadida on osutanud väga populaarseks. Lisaks sellele arendatakse välja striimimisteenust Project xCloud. Kumbki neist teenustest ei vaja funktsioneerimiseks plaadilugejat.

Kui kõlakad tõele vastavad, kuulutatakse “All-Digital Edition” välja üsna pea ja masinat peaks saama eeltellida juba märtsi keskpaigas.

“All-Digital Edition” ei tähenda kindlasti seda, et Microsoft ei tööta ka teiste Xboxi konsoolide arendamisega. Varasemate kõlakate kohaselt plaanitakse 2020. aastal turule tuua kaks uut mängumasinat. Projekt “Lockhart” oleks mõnevõrra võimsam Xbox One S ning projekt “Anacondast” saaks Microsofti järgmise konsooligeneratsiooni võimas lipulaev.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.