Uudis

Koroonaepideemia tõttu on Twitchi populaarsus hüppeliselt kasvanud

Kodudesse sunnitud inimesed mängivad ise ja vaatavad, kuidas teised mängivad.Foto: Twitch

Koroonaviiruse tõttu kodusele režiimile sunnitud inimesed on pöördunud nii mängude mängimise kui ka vaatamise poole. Võrreldes veebruariga kasvas märtsis mängude striimimisplatvormi Twitchi vaadatavus pea veerandi võrra, vahendab Engadget.

Märtsis vaadati Twitchi vahendusel erinevat sisu kokku umbes 1,2 miljardit tundi, mida on veebruariga võrreldes 23% rohkem. Võrreldes eelmise kvartaliga on Twitchi vaadatavus kasvanud 17% ja samaaegsete kasutajate hulk on kerkinud 19,5%.

Kuna huvi sisu järele on suurem, siis märtsis kasvas ka unikaalsete Twitchi kanalite hulk 33% võrra. Kuigi käesoleva aasta jooksul on striimitava sisu hulk stabiilselt kahanenud, siis märtsis pöördus kõver taaskord üles ja püstitati rekord – kokku striimiti Twitchi vahendusel 121 miljonit tundi sisu.

Koroonaepideemiast lõikavad kasu ka teised mängude striimimise platvormid, kuid Twitchiga ei suuda võistelda keegi. Populaarsuse edetabelis on teisel kohal Microsofti Mixer, mida kasutatavus tõusis märtsis peaaegu 16%. YouTube Gaming näitas 10,7% kasvu ning Facebook Gamingu vaadatavus kerkis kõigest 3,8% võrra.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.