Uudis

Kuidas meeldib? Uudisteportaal Delfi läbis suure visuaalse uuenduskuuri

Delfi näeb nüüd välja teistsugune.Foto: kuvatõmmis

Uudisteportaal Delfi on tänasest eetris uuenenud kujunduse ja tehnoloogiliste muudatustega.

18 kuud kestnud arendusprojekti käigus muutus Delfi esilehe, aga ka kõikide muude vaadete disain ja struktuur nii mobiilis kui desktop’is.

Lisaks visuaalsele muutusele uuendati kogu portaali tehnoloogilist platvormi ja sisemisi tööriistu. Näiteks foto, video, multimeedia ja tekstisisestuse haldusmooduli kõrval uuendati täielikult kommentaaride haldamist ja modereerimist, aitamaks kommentaariumis kasvatada mõistlikku arutelukultuuri ja lihtsustada sobimatute kommentaaride eemaldamist. Moderaatorite tööd peaks lihtsustama ka haldustööriistadega liidetud tekstianalüüsil põhinev rakendus.

“Meediasektor tervikuna on läbimas suurt digipööret ja olulist ärimudeli muutust. Delfi on üle 20 aasta olnud Eesti digitaalse meedia arengu eestvedaja, suunanäitaja ja vankumatu turuliider. See on tulnud tugeva visiooni, kiiruse ja julguse pealt kajastada ühiskonna keerulisi teemasid. Viimase kahe aasta jooksul on toimunud meeletu muutus digitellijate suunal ja meedia kui teenusepakkuja arendamisel,” selgitab Ekspress Meedia tegevjuht Argo Virkebau.

Kõik eestlased tellijaks

Suurim ärimudeli muutuse vedaja on olnud tasulise sisu osakaalu kasv tänaseks pea 20 protsendini, mis eeldab ka teistsugust kasutusteekonda ja navigeerimist eri tüüpi sisu ning kanalite vahel.

“Arendame Delfi kogupaketi näol ökosüsteemi, kus iga täisealine eestimaalane peaks olema tellija. Lisaks sisule loome tellijale üha rohkem lisaväärtust ka läbi teiste ärisuundade sünergiate, pakkudes näiteks soodustusi meie korraldatud suurüritustele,” lisas Virkebau.

Tehnoloogilisi ja kasutuskogemuse muutusi tellijateekondades tingis ka lugeja kolimine arvutist mobiili. Täna on pea kaks kolmandikku Delfi lugejatest mobiilis, mistõttu disainimuutused olid ka kõige suuremad just mobiilis. Tervikuna on uuenenud portaal visuaalselt puhtam, müravabam ja artiklivaade sujuvam, sest järgmise loo avamiseks ei pea enam tegema mitut klikki.

Uue visuaalse keele kasutusele võtmisega loobub Delfi sinise ja kollase kombinatsioonist, mida on kasutatud alates portaali algusaegadest. Kui Delfi portaal 2000. aastal alustas, kasutati kollakas-sinakat logo, mille all oli kollane joon. 2015. aastal joonest loobuti ja kasutusele võeti tänasega ajalukku kadunud disain.

Toimetas Martin Liivand

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.