Uudis

Putin saab oma telesaate! Vaata, kuidas ta seeni korjab ja lastel päid paitab!

Venemaa president Vladimir Putin Siberis Tuvas matkamas. Foto: Aleksei Nikolski/Kremlin Pool

Venemaa presidendi Vladimir Putini reitingud on langenud rekordiliselt madalale, eriti pärast väljakäidud pensionireformi, mis inimestes palju pahameelt on tekitanud. Nüüd on Kremlis leitud lahendus, kuidas populaarsus taas tõusuteele viia.

Pühapäeval läks riigikanalis Rossija 1 eetrisse esimene osa iganädalasest saatest “Venemaa.Kreml.Putin”, mis jälgib riigipea nädala tegemisi.

Olles eelnevalt kursis praeguseks 65-aastase mehe varasemate meediale korraldatud karupaitamiste ja sukeldusretkedega, ei ole eriti üllatav näha teda koos kaitseminister Shoiguga mäeveerelt marju ja seeni korjamas (“tundub, et kellelgi ei tulnud pähe kilekotti kaasa võtta”), paadiga jõgedel kimamas ja koolilaste päid silitamas. Saatejuht Vladimir Solovjov ütleb: “Kui Putin räägib emaga või vaatab last, on näha, kuidas ta lapsi armastab. Ta suhtub lastesse inimlikult, siiralt.” Takka kiidab ka Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov: “Putin ei armasta mitte ainult lapsi, vaid inimesi laiemalt. Ta on väga humaanne inimene.”

Guardian vahendab, et opositsiooniline Vene online-kanal TV Dozhd samastas Rossija 1 saadet Nõukogude-aegse Lenini kultusega. Teised kriitikud aga imestasid, et niigi Putinit äärest-ääreni täis riigimeedias talle veel ruumi leiti.

Vaata esimest saadet täispikkuses Rossija 1 lehelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.