Uudis

Kuulsused avaldavad Elizabeth II surma järel sotsiaalmeedias leinamõtteid

Kuninganna Elizabeth II suri 96-aastaseltFoto: Scanpix/ALPR/AdMedia/SIPA

Neljapäeval, 8. septembril suri 96-aastaselt Ühendkuningriigi kuninganna Elizabeth. Mitmed kuulsused on uudise avaldamise järgselt sotsiaalmeedias monarhi hea sõnaga meenutanud.

“Kuninganna suri täna pärastlõunal rahulikult Balmorali palees. Kuningas ja tema abikaasa jäävad Balmorali ja naasevad homme Londonisse,” teatas briti kuninglik perekond eile sotsiaalmeedias.

Kuninganna tervis oli viimasel ajal halvenenud ning eile jäi ta arstide järelevalve alla.

“Nagu teisedki, olen mina ka kuninganna surmauudisest kuuldes väga kurb. Ta oli väga inspireeriv ning viis meie riigi nii tumedamatest kui ka helgematest hetkedest läbi armulisuse, väärikuse ja soojusega,” kirjutas muusik Elton John Twitteris.

Muusikutest avaldasid kaastunnet ka näiteks Paul McCartney, Annie Lennox ja Ozzy Osbourne. Neist viimane tõi välja, et mõte Inglismaast ilma kuningannata teeb kurvaks. Mälestusavalduse tegi ka muusik ja kunstnik Yoko Ono.

Leinamõtteid avaldasid ka mitmed moeloojad. “Ta jääb meelde oma vankumatu lojaalsuse ja teenistusega ning mu mõtted on kogu kuningliku perekonnaga,” kirjutas moelooja Victoria Beckham. Kuninglikule perele avaldas kaastunnet ka Stella McCartney moemaja.

Näitleja Jason Isaacs tõdes samuti, et Elizabeth II oli silmapaistev valitseja. “Kaheksa kümnendit avalikku elu. Tähtsusega naine,” kirjutas ta.

Näitleja Whoopi Goldberg meenutas aga, kuidas ta 2009. aastal kuningannaga kohtust. Kurbust väljendas ka näitleja William Shatner.

Avaliku elu tegelane Kris Jenner kirjutas aga, et Elizabeth II jääb alatiseks meelde kui üks maailma parimaid valitsejaid. Paris Hilton nimetas kuninganna lahkumist ajastu lõpuks.

Mitmed jagasid ka kuningannast pilti, kirjutades juurde puhka rahus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.