Uudis

Kuulus “Fortnite’i” striimer nõuab teda halvasti kohelnud e-spordi organisatsioonilt kohtus valuraha

Turner "Tfue" Tenney leiab, et talle on liiga tehtud. Foto: Dexerto

Üks kuulsamaid “Fortnite’i” striimereid Turner “Tfue” Tenney kaebas kohtusse tuntud e-spordi organisatsiooni Faze Clani. Tenney sõnul rikub tema leping Faze’iga California seadusi ja on jätnud ta ilma mitmetest tulusatest sponsorlepingutest.

Tenney sõnul on leping, mille ta sõlmis 2018. aasta aprillis, tema suhtes liialt piirav. Näiteks ei tohi Tenney sponsorlepinguid sõlmida ise, vaid peab leppima ainult Faze Clani pakutuga. Lisaks võtab Faze väidetavalt partnerlepingute vahendusel teenitud tulust endale tervelt 80%. Tenney esinemistelt ja avalikelt üritustelt teenitud kasumist läheb e-spordi organisatsioonile 50% teenistusest.

Väidetavalt üritas Tenney eelmise aasta septembris lepingut üles öelda, kuid Faze ei võimaldanud tal seda teha, mistõttu mees pöördus kohtusse. Lisaks lepingu lõpetamisele nõuab Tenney ka kompensatsiooni osutatud teenuste ja sõlmimata jäänud potentsiaalselt kasumlike sponsorlepingute eest.

Leping rikub California seadusi?

Veel väidavad Tenney advokaadid, et Faze Clan rikub California seadusi, kuna ei ole registreeritud tööandjana tööturuvoliniku juures. Seetõttu on Faze sundinud lepingulisi e-sportlasi tegema asju, mida tööandjad enda töötajatelt nõuda ei saa: hasartmängude mängimine online-keskkondades ja ohtlike trikkide tegemine videote jaoks, mida sooritades on Tenney väidetavalt ka füüsiliselt vigastada saanud.

Faze Clani Twitteri kontol hakati Tenney väiteid kiirelt ümber lükkama. Väidetavalt on Faze koostööst Tenney’ga teeninud umbes 60 000 dollarit, samal ajal kui Tenney on Faze’i toel üles ehitanud hiiglasliku fännibaasi ja teeninud miljoneid.

Faze Clan väidab veel, et Tenney väited lepingutingimustest ei vasta tõele. Kõigi e-sportlaste lepingud on erinevad, kuid väidetavalt võtab Faze endale vaid 20% Tenney teenitud kasumist ja 80% jääb mängijale.

Faze Clani vastus Tenney kohtuasjale.Foto: Faze Clani Twitteri konto kuvatõmmis

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.