Uudis

Lauluväljaku autokinos toimub maailmas seni suurim virtuaalselt korraldatud kontsert

Tegu on tehnilise lahendusega, mida Eestis varem kasutatud ei ole.Foto: Tallinna lauluväljaku Facebooki konto kuvatõmmis

Pühapäeval algusega kell 18:45 toimub Tallinna Lauluväljakul kontsert, mis toob laulukaare alla läbi virtuaalse lahenduse tuhanded koorilauljad, kelle esituses kõlab Alo Mattiiseni laul “Isamaa ilu hoieldes”. Koore juhatab dirigent Aarne Saluveer. Laulule järgneb Ivo Linna kontsert. Sündmust kannavad üle Eesti Televisioon ja Delfi.

Kontsert kannab pealkirja “Kevad tuli teisiti”. Pidades silmas kehtivaid reegleid, siis ühenduvad esmakordselt koorilauljad üle Eesti kontserdiks virtuaalselt. Selleks paigaldatakse laulukaare alla spetsiaalne lahendus, millega ühendatakse Ivo Linna, tema bändi, Eestimaa kooride ja lauluväljakul autodes paikneva kontserdipublikuga.

Kõik see toimub tippdirigent Aarne Saluveeri juhtimisel. Korraldajate sõnul on tegemist lahendusega, millesarnast pole varem Eestis tehtud ega tõenäoliselt tehta enam ka tulevikus.

Idee autor ja algataja Lehari Kaustel ütles, et sellisel kujul on tegemist maailmas seni suurima virtuaalseid teid pidi sündinud kontserdiga.

“Me oleme viimaste kuude jooksul terve ühiskonnana pingutanud. Kõik meie eraelulised ja töised toimetamised on saanud tehtud. Pühapäeval lauluväljakul toimuv on üks eriline hetk, millega paneme meie digivõimekuse päriselt proovile ja vaatame, kas meil on võimalik tulla korraks kokku ja teha seda, mis on meile omane ehk laulda. See saab olema huvitav eksperiment, kus lauljad ühenduvad oma kodudest läbi telefoni ning esitavad laulukaare all laulu,” rääkis Kaustel kontserdi ideest ja ütles, et hoolimata muutunud elukorraldusest, on Eesti insenerid võimelised looma nutikaid lahendusi kasutades siiski inimesi kokku tooma.

Laulukaare alla tuleb virtuaalselt kokku enam kui 2500 koorilauljat. Kõigil kooridel, kes soovivad kontserdiga ühineda, saavad sellest muuhulgas Eesti Kooriühingu veebilehel märku anda.

Sündmust koos sellele järgneva Ivo Linna kontserdiga kannab kohapealt otsepildis üle Eesti Televisioon. Lisaks on võimalik jälgida ülekannet Delfi vahendusel. Samuti on võimalik tulla kontserdile ka autoga, soetades selleks pileti Apollo kino kodulehelt.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.