Uudis

Leke: järgmine Xbox tuleb oluliselt võimsam kui PlayStation 5

Uus "Sõrmuste isanda" mängilmub järgmise põlvkonna mängukonsoolidele.Fotod: Reddit/Microsoft

Tehniksasaidi Digital Foundry sõnul on neile kinnitatud, milliseid graafikaprotsessoreid hakkavad endas peitma järgmise aastal ilmuvad PlayStation 5 ja Xbox Series X. Kui leke vastab tõele, siis peaks uus Xbox tulema PlayStation 5 märgatavalt võimsam, kuid see mõjutab kindlasti ka konsooli hinda.

Digital Foundry väidab, et Xbox Series X-iga tuleb kaasa “tohutu” graafikaprotsessor, millel on võimsust 12 teraflopi. Võrdluseks – algupärase Xbox One’i sama näitaja on 1,3 teraflopi ning Xbox One X, mida peetakse hetkel maailma võimsaimaks konsooliks, suudab ette näidata 6 teraflopi. Teoreetiliselt peaks järgmise põlvkonna Xbox seega kaasa tooma olulise graafilise edasiarengu.

PlayStation 5 kohta avaldatakse natukene rohkem infot. Digital Foundry sõnul on Sony järgmise konsooli graafikaprotsessoril võimsust 9,2 teraflopi. See on küll muljetavaldav, kuid võrreldes Xboxiga on number tunduvalt väiksem. Väidetakse ka, et PlayStation 5 tuleb kaasa GDDR6 mälukiip, mis on hetkel kasutuses oleva GDDR5 edasiarendus.

Digital Foundry sõnul toetab PlayStation 5 ka kolme erinevat töörežiimi, et saada hakkama tagasiühilduvusega. Need režiimid on Gen 0, Gen 1 ja Gen 2, mis toetavad vastavalt PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ja PlayStation 5 mänge.

Sony ja Microsoft ei ole Digital Foundry infot kinnitanud, kuid kui see peaks tõeseks osutuma, siis mõjutab see kindlasti oluliselt ka konsoolide hindasid. Mõne aja eest lekkis üsna usutav info, et PlayStation 5 võib hakata maksma 499 dollarit. Kui uue Xboxi sees on aga tõepoolest peidus 12 teraflopine graafikaprotsessor, siis tuleb selle konsooli hind kindlasti märgatavalt krõbedam.

Xbox Series X ja PlayStation 5 jõuavad müügile järgmise aasta lõpus. Vaata ka, kas 500 dollari eest on võimalik ehitada sama võimas arvuti kui PlayStation 5.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.