Uudis

Leke: koroona tõttu ilmub PlayStation 5 kallima hinnaga ja piiratud kogustes

Koroona loobib Sonyle kaikaid kodaratesse.Foto: Future

Bloomberg kirjutab, et koroonaepideemia on Sony plaanid seoses PlayStation 5 korralikult segi löönud, mistõttu toodetakse konsoole esialgu vähem ja neid müüakse kallimalt.

Väidetavalt on Sony enda tootmispartneritele kinnitanud, et 2021. aasta märtsis päädiva majandusaasta lõpuks plaanitakse toota 5-6 miljonit PlayStation 5 konsooli. Võrdluseks – PlayStation 4 müüdi 7,5 miljonit ühikut kõigest kahe kvartaliga.

Bloombergile teadaolevalt kergitab see PlayStation 5 hinna plaanitust kõrgemaks. Mitmetele Sony siseallikatele vihjates väidetakse, et konsooli hind võib kerkida 549 dollarini.

Väidetakse ka, et Sonyl oli plaanis PlayStation 5 avalikustada suurejoonelisel avalikul üritusel. Koroonaepideemia ei ole sellele ideele veel kriipsu peale tõmmanud, kuid see on hetkel suure küsimärgi all.

Siin on peidus ka killuke positiivset: Sony plaan on jätkuvalt PlayStation 5 turule tuua käesoleval aastal ja viivitusi veel plaanis ei ole. Küll aga võib konsool hakata maksma oodatust rohkem ja varud saavad tõenäoliselt olema piiratud.

Hiljuti nägime PlayStation 5 uue disainiga pulti ning avaldati nii järgmise PlayStationi kui ka Xbox Series X-i tehnilised andmed. Meie kokkuvõttest selgub, kumb masin on võimsam, vähemalt paberil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.