Uudis

Leslie Da Bassi looming saadetakse Kuule

116 riigi kunstnike looming jõuab kuule kolme saadetisenaFoto: Inga Vatsk-Laasner

Kunstnik ja muusik Leslie Da Bass (Leslie Laasner) kutsuti esimese eestlasena osalema rahvusvahelises projektis The Lunar Codex, mis arhiveerib kunstnike tööd NanoFiche tehnoloogial ajakapslitesse ja toimetab need koostöös NASAga Kuule.

116 riigi kunstnike looming jõuab Kuule kolme saadetisena ja Da Bassi looming läheb lendu kolmanda grupiga The Polaris Collection nime all, mis toimetatakse Kuu lõunapoolusele koos NASA mobiilse robotiga Viper Rover 2023 aasta novembris.

“Tegemist on põhimõtteliselt kosmilise pudelipostiga, ajakapslitega, avastajatele tulevikus. Need talletavad endas kaasaegse loomeinimeste mõttemaailma ja see on minumeelest täiesti kosmiliselt äge idee! Mul on eriti hea meel, et saan omamoodi kuule astuda, ajal, mil kosmos on just uuesti pildil ka läbi James Webbi teleskoobi. Lapspõlves unistasin kosmonaudiks saamisest ja palun – never stop dreaming,” kommenteeris Leslie pressiteates.

Dabassi loomingut hakkavad ajakapslis esindama maal “Manicure”, neli audiolugu – “Pisar”, “Dressibluus”, “Kõlarid” ja “Find What You Love And Let It Kill You” – ning lühimängufilm “Kevin, Ei!”.

Projekti looja ja kuraatori Samuel Peralta sõnul seisneb idee selles, et kapsli avastajad näeksid kunagi maailma, kus vapustatuna katkematutest sõdadest, pandeemiatest ja probleemidest, suutsid inimesed ikkagi oma unistustes olla sellest kõigest kõrgemal ja luua midagi ilusat ja head.

The Lunar Codex on esimene kunsti ja kultuuri lähetus Kuule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.