Uudis

Litvinenko tapmise uurimisest luuakse teleseriaal

Alexandr Litvinenkot kehastab David TennantFoto: Georgia Tennan

Põhjamaade voogedastusettevõte Nordic Entertainment Group (NENT Group) ning ITV Studios on alustanud neljaosalise draamaseriaali „Litvinenko“ tootmist, kus räägitakse Venemaa dissidendi Alexandr Litvinenko tapmisest ning selle uurimisest.

Seriaal räägib sellest, kuidas 2006. aasta novembris kutsutakse kaks politseiohvitseri Londonis haiglasse, et intervjueerida järjest halveneva tervisega patsienti. Patsiendiks on Venemaa dissident Alexandr Litvinenko, kes väidab, et tema mürgitamise tellis Vladimir Putin. Haiglavoodis lebades annab Alexandr uurijatele väga täpseid detaile haigestumiseni viivate sündmuste kohta. Need detailid aitavad uurijatel jälile jõuda kahele Vene ohvitserile, kes mürgitasid Litvinenko äärmiselt mürgise ja radioaktiivse ainega Polonium-210.

Alexandr Litvinenkot kehastab David Tennant, kes on tuntud seriaalist „Doctor Who“, ning seriaali stsenarist on George Kay („Lupin“, „Criminal“), kuid draamasarja keskmes on hoopis Alexandri kartmatu ja väärikas lesk Marina.

Marina võitles väsimatult selle nimel, et veenda Briti valitsust tema abikaasa mõrvareid avalikult nimetama ning mõistma Vene riigi rolli Litvinenko mõrvas. Marina Litvinenkot kehastab seriaalis Margarita Levieva, kes on tuntud seriaalidest „The Blacklist“ ja „Revenge“.

Margarita Levieva mängib Marina LitvinenkotFoto: NENT Group

„Litvinenko“ sari tuuakse inimesteni tänu paljude võtmeinimeste toetusele, kes olid omal ajal uurimisega lähedalt seotud, sh endised Scotland Yardi uurijad Clive Timmons ja Brent Hyatt (seriaalis mängivaid neid vastavalt Mark Bonnar ja Neil Maskell), advokaat ja QC Ben Emmerson ning Alexandr Litvinenko perekond.

NENT Groupi sisujuhi Filippa Wallestami sõnul vajab nii suurte ja tähtsate dramaatiliste sündmuste kujutamine erakordseid talente ja partnereid, mille see projekt on suutnud ka kokku tuua.

„Meie lootus on, et „Litvinenko“ pakub laiale vaatajaskonnale paremat arusaama sellest, mis tegelikult juhtus, millised meeldejäävad inimsuhteid seal vahel olid ning millised tagajärjed sellisel sündmusel on ka 15 aastat hiljem,“ ütles Wallestam pressiteates.

„2006. aastal oli Alexandr Litvinenko enda mõrva tunnistaja. Ta veetis oma viimased päevad usaldades Londoni politseiteenistust üksikasjadega sellest, mis temaga oli juhtunud,“ kommenteeris seriaali stsenarist George Kay.

„See võttis politseiteenistusel ja tema uskumatul lesel Marina Litvinenkol terve kümnendi, et nende väiteid kinnitataks. Nende vastupidavus, tubli töö ning vaprus on need, mis teevad selle loo täiesti vajalikuks ning seda kirjutada on tõeline privileeg,“ lisas ta.

ITV Studios produtsendi Patrick Spence’i sõnul on võimalus seda lugu rääkida privileeg ning ainulaadne karjäärivõimalus.

„Räägime perekonnast ja politseiteenistuse meeskonnast, kes on üles näidanud julgust ja vastupidavust, mis on meid kõiki inspireerinud,“ kommenteeris produtsent.

Seriaali režissöör on Jim Field Smith („Criminal“, „Truth Seekers“) ning sarja produtsendid on ITV Studios poolt Patrick Spence („Adult Material“, „Marvellous“), NENT Groupi poolt Josephine Zapata Genetay, Tiger Aspect Productions poolt Lucy Bedford („Viewpoint“, „The Good Karma Hospital“), George Kay, Jim Field Smith ning David Tennant.

Seriaal jõuab voogedastusplatvormi Viaplay 2022. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.