Uudis

Lõbus video: Soome polaarlinn Salla tahab 2032. aastal suveolümpiat korraldada

Jah, praegu on Sallas veel lumine, aga 2032. aastaks on kliimasoojenemine selle probleemi lahendanud!Foto: kuvatõmmis

Salla on Põhja-Soomes asuv tilluke umbes 3000 elanikuga linn, kus talvised temperatuurid võivad kukkuda 30 miinuskraadist allapoole. Seda kummalisem on asjaolu, et just see linnake soovib 2032. aastal korraldada suveolümpiamänge.

Oma olümpiaambitsioonide maailmale tutvustamiseks on loodud kaunis koduleht ning kokku pandud mõnusalt humoorikas videoklipp, kus selgitatakse, miks just lumine Salla võiks sobida suveolümpia kodulinnaks.

Tundub, et täie tõsidusega sallakad siiski olümpiamängude korraldamise õigust taga ei aja. Asja eemärk on juhtuda tähelepanu aina süvenevale kliimasoojenemisele, mis on hakanud oluliselt polaarjoone taga asuva Salla argielu mõjutama.

Videos tuuakse välja, et aastaks 2032 on Sallas lumi juba ammu ära sulanud, mis teeb näiteks võrkpalli mängimise eriti lihtsaks. Samuti pole vaja basseine, sest jäätunud järved on 11 aasta pärast juba mõnusad ja soojad.

Kõnekas on ka Salla suveolümpiamängude maskott: põhjapõder Kesa, keda kujutatakse kodulehel päikesevarju all higistamas, surfamas ja võrkpalli mängimas. Salla suveolümpia logo on aga liustik, mida olümpiarõngastest päikesed aina madalamaks sulatavad.

Salla suveolümpia maskott Kesa. Foto: kuvatõmmis

Salla linnapea Erkki Parkkinen kinnitab, et kampaaniaga üritatakse eelkõige tähelepanu juhtida kliimasoojenemisele ning olümpiamängude korraldamiseks ei ole Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele taotlust esitatud.

2032. aasta suveolümpiamängude korraldamise vastu on juba tegelikku huvi üles näidanud mitu linna, sealhulgas Madrid, Doha, Jakarta, Mumbai, Tokyo ja Istanbul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.