Uudis

Los Angeleses jagati Emmysid, õhtu suurim võitja oli “The Crown”

"The Crowni" näitleja Josh O'Connor pälvis draamasarja parima meespeaosatäitja tiitliFoto: Scanpix/AP/Chris Pizzello

Pühapäeval kuulutati Los Angeleses välja Emmyde võitjad. Õhtu suurim võitja oli Netflixi ajalooline sari “The Crown”, mis pälvis kaheksa auhinda.

“The Crown” võitis draamasarjade kategoorias nii parima sarja, nais- ja meespeaosatäitja, nais- ja meeskõrvalosatäitja tiitli kui ka naiskülalisnäitleja tiitli. Lisaks pälvis sari ka parima stsenaariumi ja režissööritöö auhinna, kirjutab Los Angeles Times.

Mitmeid auhindu pälvis ka Apple TV Plusi komöödiasari “Ted Lasso”, mis viis koju parima komöödiasarja, meesosatäitja ning nais- ja meeskõrvalosatäitja tiitli.

Draamasarjad

Parim draamasari:

“Bridgerton” (Netflix) 
“The Crown” (Netflix) 
“The Handmaid’s Tale” (Hulu) 
“Lovecraft Country” (HBO) 
“The Mandalorian” (Disney Plus) 
“Pose” (FX) 
“This Is Us” (NBC)

Parim naispeaosatäitja draamasarjas:

Uzo Aduba (“In Treatment”) 
Olivia Colman (“The Crown”) 
Emma Corrin (“The Crown”) 
Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”) 
Mj Rodriguez (“Pose”) 
Jurnee Smollett (“Lovecraft Country”) 

Parim meespeaosatätija draamasarjas:

Sterling K. Brown (“This Is Us”) 
Jonathan Majors (“Lovecraft Country”) 
Josh O’Connor (“The Crown”) 
Regé-Jean Page (“Bridgerton”) 
Billy Porter (“Pose”) 
Matthew Rhys (“Perry Mason”) 

Parim naiskõrvalosatäitja draamasarjas:

Gillian Anderson (“The Crown”)
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Madeline Brewer (“The Handmaid’s Tale”)
Ann Dowd (“The Handmaid’s Tale”)
Aunjanue Ellis (“Lovecraft Country”)
Emerald Fennell (“The Crown”)
Yvonne Strahovski (“The Handmaid’s Tale”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)

Parim meeskõrvalosatäitja draamasarjas:

Giancarlo Esposito (“The Mandalorian”)
O-T Fagbenle (“The Handmaid’s Tale”)
John Lithgow (“Perry Mason”)
Tobias Menzies (“The Crown”)
Max Minghella (“The Handmaid’s Tale”)
Chris Sullivan (“This Is Us”)
Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Michael K. Williams (“Lovecraft Country”)

Parim draamaseriaali režissöör:

Jessica Hobbs, “The Crown” (“War”)
Julie Anne Robinson, “Bridgerton” (“Diamond of the First Water”)
Jon Favreau, “The Mandalorian” (“Chapter 9: The Marshal”)
Steven Canals, “Pose” (“Series Finale”)
Benjamin Caron, “The Crown” (“Fairytale”)
Liz Garbus, “The Handmaid’s Tale” (“The Wilderness”)

Parim draamaseriaali stsenaarium:

Peter Morgan, “The Crown” (“War”)
Jon Favreau, “The Mandalorian” (“Chapter 16: The Rescue”)
Rebecca Sonnenshine, “The Boys” (“What I Know”)
Yahlin Chang, “The Handmaid’s Tale” (“Home”)
Dave Filoni, “The Mandalorian” (“Chapter 13: The Jedi”)
Misha Green, “Lovecraft Country” (“Sundown”)
Ryan Murphy, Brad Falchuk, Steven Canals, Janet Mock and Our Lady J, “Pose” (“Series Finale”)

Parim naiskülalisnäitleja draamasarjas:

Claire Foy (“The Crown”)
Alexis Bledel (“The Handmaid’s Tale”)
Mckenna Grace (“The Handmaid’s Tale”)
Sophie Okonedo (“Ratched”)
Phylicia Rashad (“This Is Us”)

Parim meeskülalisnäitleja draamasarjas:

Courtney B. Vance (“Lovecraft Country”)
Don Cheadle (“The Falcon and the Winter Soldier”)
Charles Dance (“The Crown”)
Timothy Olyphant (“The Mandalorian”)
Carl Weathers (“The Mandalorian”)

Lühisarjad

Parim lühisari:

“I May Destroy You” (HBO) 
“Mare of Easttown” (HBO) 
“The Queen’s Gambit” (Netflix) 
“The Underground Railroad” (Amazon Prime Video) 
“WandaVision” (Disney Plus)

Parim naispeaosatäitja lühisarjas või filmis:

Michaela Coel (“I May Destroy You”) 
Cynthia Erivo (“Genius: Aretha”) 
Elizabeth Olsen (“WandaVision”) 
Anya Taylor-Joy (“The Queen’s Gambit”) 
Kate Winslet (“Mare of Easttown”) 

Parim meespeaosatäitja lühisarjas või filmis:

Paul Bettany (“WandaVision”)
Hugh Grant (“The Undoing”)
Ewan McGregor (“Halston”)
Lin-Manuel Miranda (“Hamilton”)
Leslie Odom Jr. (“Hamilton”)

Parim naiskõrvalosatäitja lühisarjas:

Renée Elise Goldsberry (“Hamilton”)
Kathryn Hahn (“WandaVision”)
Moses Ingram (“The Queen’s Gambit”)
Julianne Nicholson (“Mare Of Easttown”)
Jean Smart (“Mare Of Easttown”)
Phillipa Soo (“Hamilton”)

Parim meeskõrvalosatäitja lühisarjas:

Thomas Brodie Sangster (“The Queen’s Gambit”)
Daveed Diggs (“Hamilton”)
Paapa Essiedu (“I May Destroy You”)
Jonathan Groff (“Hamilton”)
Evan Peters (“Mare Of Easttown”)
Anthony Ramos (“Hamilton”)

Parim lühisarja stsenaarium:

Michaela Coel (“I May Destroy You”)
Jac Schaeffer (“WandaVision”, “Filmed Before a Live Studio Audience”)
Scott Frank (“The Queen’s Gambit”)
Laura Donney (“WandaVision”, “Previously On”)
Brad Ingelsby (“Mare of Easttown”)
Chuck Hayward ja Peter Cameron (“WandaVision”, “All-New Halloween Spooktacular!”)

Parim lühisarja režissöör:

Scott Frank, “The Queen’s Gambit”
Barry Jenkins, “The Underground Railroad”
Michaela Coel and Sam Miller, “I May Destroy You” (“Ego Death”)
Thomas Kail, “Hamilton”
Sam Miller, “I May Destroy You” (“Eyes Eyes Eyes Eyes”)
Matt Shakman, “WandaVision”
Craig Zobel, “Mare of Easttown”

Komöödiasarjad

Parim komöödiasari:

“Black-ish” (ABC) 
“Cobra Kai” (Netflix) 
“Emily in Paris” (Netflix)
“Hacks” (HBO Max) 
“The Flight Attendant” (HBO Max) 
“The Kominsky Method” (Netflix) 
“Pen15” (Hulu) 
“Ted Lasso” (Apple TV Plus) 

Parim naispeaosatäitja komöödiasarjas:

Aidy Bryant (“Shrill”) 
Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”) 
Allison Janney (“Mom”) 
Tracee Ellis Ross (“Black-ish”) 
Jean Smart (“Hacks”) 

Parim meespeaosatäitja komöödiasarjas:

Anthony Anderson (“Black-ish”)  
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)  
William H. Macy (“Shameless”)  
Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)  
Kenan Thompson (“Kenan”) 

Parim naiskõrvalosatäitja komöödiasarjas:

Aidy Bryant (“Saturday Night Live”)
Hannah Einbinder (“Hacks”)
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Rosie Perez (“The Flight Attendant”)
Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Juno Temple (“Ted Lasso”)
Hannah Waddingham (“Ted Lasso”)

Parim meeskõrvalosatäitja komöödiasarjas:

Carl Clemons-Hopkins (“Hacks”)
Brett Goldstein (“Ted Lasso”)
Brendan Hunt (“Ted Lasso”)
Nick Mohammed (“Ted Lasso”)
Paul Reiser (“The Kominsky Method”)
Jeremy Swift (“Ted Lasso”)
Kenan Thompson (“Saturday Night Live”)
Bowen Yang (“Saturday Night Live”)

Parim naiskülalisnäitleja komöödiasarjas:

Jane Adams (“Hacks”)
Maya Rudolph (“Saturday Night Live“)
Yvette Nicole Brown (“A Black Lady Sketch Show”)
Bernadette Peters (“Zoey’s Extraordinary Playlist”)
Issa Rae (“A Black Lady Sketch Show”)
Kristen Wiig (“Saturday Night Live”)

Parim meeskülalisnäitleja komöödiasarjas:

Dave Chappelle “Saturday Night Live”)
Alec Baldwin (“Saturday Night Live”)
Morgan Freeman (“The Kominsky Method”)
Daniel Kaluuya (“Saturday Night Live”)
Daniel Levy (“Saturday Night Live”)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.