Uudis

Maailma populaarseima videomängu kasutajad võiksid luua rahva arvult kolmanda riigi maailmas

"Minecrafti" impeeriumist saaks maailmapoliitikas suur tegija.Foto: Reddit

Business Insideri intervjuust selgub, et maailma populaarseima videomängu “Minecraft” mängijate arv on tõusnud pea poole miljardi mängijani.

See tähendab, et kui “Minecrafti” mängijad otsustavad ühel päeval enda impeeriumi püsti panna, siis oleks uue riigi näol Hiina ja India järel tegu rahvaarvu suuruselt kolmanda riigiga maailmas, kus elab 480 miljonit inimest. Sel juhul kukuks USA enda 282 miljoni inimesega 4. kohale.

“Minecrafti” röögatu populaarsuse kasv on üsna uus nähtus. Mängu tasuta versioon ilmus 2017. aastal Hiinas ning 480 miljonist registreeritud kasutajast on 300 miljonit pärit just sealt. Kõik need inimesed mõistagi alati “Minecrafti” ei mängi, kuid igakuised kasutajanumbrid on siiski jätkuvalt muljetavaldavad. Väidetavalt paneb “Minecrafti” igal kuul tööle 112 miljonit inimest.

“Minecraft” on jätkuvalt ülipopulaarne.Foto: kuvatõmmis

Mängu arendusstuudio Mojangi juht Helen Chiang leiab, et “Minecraft” on miski, mille juurde mängijad hea meelega tagasi tulevad. “See ei pruugi olla müügiedetabelites alati esikohal, kuna pidevalt ilmub väga häid mänge, kuid tundub, et inimesed leiavad lõpuks alati tee “Minecrafti” juurde tagasi,” selgitab ta.

Hoolimata sellest, et “Minecraft” ilmus 2011. aastal, on see jätkuvalt ülimalt populaarne ja ka tulus. Näiteks augustis kerkis mäng Ühendriikide müügiedetabelis teisele kohale, mis on pea kümneaastase mängu jaoks haruldane saavutus.

Tänapäeval peetakse “Minecrafti” kõige populaarsemaks videomänguks ajaloos, mis on troonilt tõuganud pikalt esikohal püsinud “Tetrise”. Kui 1984. aastal ilmunud “Tetrist” on müüdud umbkaudu 170 miljonit koopiat, siis “Minecrafti” on endale ostnud umbes 180 miljonit inimest.

“Minecrafti” populaarsuse kasvule aitab lähitulevikus kaasa ka peagi ilmub uus liitreaalsusmäng “Minecraft Earth”.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.