Uudis

Malelegend kaebas Netflixi sarja “The Queen’s Gambit” tegijad valeväite pärast kohtusse

"The Queen's Gambit" räägib loo noorest maletajast Beth HarmonistFoto: outnow.ch/Netflix

Gruusia maletaja Nona Gaphrindašvili kaebas Netflixi kohtusse, sest leidis, et teda on Netflixi hittsarjas “The Queen’s Gambit” valesti ja solvavalt kujutatud.

“The Queen’s Gambiti” viimases osas võrreldakse sarja väljamõeldud peategelast Beth Harmonit (Anya Taylor-Joy) Gaphrindašviliga, tuues välja, et viimane neist pole males kordagi meestega võistelnud, kirjutab NME.

“Elizabeth Harmon ei ole nende standardite järgi oluline mängida. Ainus ebatavaline asi tema juures on tema sugu, ent Venemaal pole seegi erakordne. Seal on Nona Gaphrindašvili, kuid ta on males naistšempion ja pole kunagi meestega võistelnud,” kõlab sarjas malemängu kommenteerija lause.

Gaphrindašvili kaebas Netflixi selle lause pärast kohtusse, tuues välja, et 1968. aastaks, millest kõnealune episood räägib, oli ta võistelnud 59 meesmaletajaga.

“See väide on täiesti vale, seksistlik ja alavääristav,” ütleb Gaphrindašvili 25-leheküljelises hagis. “Nad üritasid luua väljamõeldud tegelast, kes oleks naistele teerajajaks. Iroonia on aga selles, et mina olin seda kõike juba teinud ja sellega mitmeid põlvkondi inspireerinud.”

Sari põhineb Walter Tevise 1983. aastal ilmunud samanimelisel raamatul. Gaphrindašvili sõnul on Netflix raamatu teksti aga jõuliselt muutnud, et sarjale rohkem dramaatilisust lisada.

80-aastane malelegend küsib Netflixilt viis miljonit dollarit ehk ligi 4,3 miljonit eurot valuraha ja palub, et solvav viide sarjast eemaldataks.

Netflixi esindaja sõnas, et nad peavad Gaphrindašvilist ja tema karjäärist väga lugu, ent maletaja süüdistustel pole alust ja voogedastusplatvorm kavatseb end kohtus jõuliselt kaitsta.

Sari on Netflixis väga populaarne ja võitis hiljuti ka parima lühisarja Emmy.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.