Uudis

Mängustuudio vastu korraldatud küberrünnakud tõi häkkerile kaasa pika vangistuse ja kopsaka rahatrahvi

Austin Thompsoni korraldatud kübertrollimine päädis trahvi ja pika vangistusega.Foto: io9

Kahe aasta eest mängustuudio vastu mitu DDoS rünnakut korraldanud häkker läheb kaheks aastaks trellide taha ja peab maksma 95 000 dollarit valuraha.

23-aastane Austin Thompson mõisteti 27 kuuks vangi 2013. ja 2014. aastal Daybreak Gamesi (toonase Sony Online Entertainmenti) vastu korraldatud küberkuritegude eest. Thompson tunnistas oma süüd juba eelmise aasta novembris, kuid tema kohta käiv kohtuotsas langetati paari päeva eest.

2013. ja 2014. aastal korraldas Thompsoni juhitud häkkerite grupp DerpTrolling küberrünnaku toonase Sony Online Entertainmenti vastu, mistõttu kannatasid mitmete mängude võrguteenused. DDoS rünnakud puudutasid näiteks Battle.neti, kuid ka “Dota 2” ja “League of Legendsit”.

DerpTrolling ei olnud ainus grupeering, kes Sony Online Entertainmenti sihikule võttis. Juhtumiga oli seotud ka teine häkkerite klikk Lizard Squad, mille poolt korraldatud rünnakud häirisid näiteks “H1Z1″, Planetside 2”, “Everquesti” ja teiste mängude võrguteenuseid.

Lizard Squad oli juba varem tuntust kogunud sellega, et tegi pommiähvarduse American Airlinesile, mistõttu ei saanud õhku tõusta lennuk, mille pardal viibis Sony Online Entertainmenti president.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.