Uudis

Margus Linnamäe ettevõte siiski ei osta Eestis Forum Cinemas kinoketti

Foto: Forum Cinemas

Forum Cinemase Balti ärisid osta soovinud Eesti juhtiv investeerimisfirma MM Grupp loobub Forum Cinemase Eesti osast, kuid on endiselt omandamas Läti ja Leedu üksuseid.

MM Grupi juhatuse liikme Kristel Volveri sõnul on tegemist sundkäiguga, mis tulenes Eesti konkurentsiameti vastuseisust tehingule.

“Seetõttu müüb MM Grupp oma osaluse Forum Cinemase Eesti ärides Forumi tegevjuhi Kristjan Kongo asutatud Cinerock OÜ-le. Küll aga jääb jõusse Forum Cinemase Läti ja Leedu äride ost,” selgitas Volver.

Tema sõnul ei ole tegemist suure tagasilöögiga, kuna MM Grupi huvi antud tehingu juures oligi eelkõige Leedu üksuse omandamine.

“Arvestades ajasurvet ja soovi omandamistehinguga edasi liikuda, siis osutus juhtkonnale Eesti osa müük kõige mõistlikumaks,” lisas Volver.

Kristjan Kongo ei eita, et on juba varasemalt otsinud võimalust Forum Cinemase ostmiseks ja antud tehing annab talle võimaluse realiseerida enda pikaajaline kogemus selles valdkonnas ka omaniku rollis. Tehingu hinda osapooled ei avalda.

Forum Cinemase kaubamärgi all tegutseb Tallinnas Coca-Cola Plaza, Tartus Ekraan ja Viljandis kino Centrum. Lätis on Forum Cinemasil üks ja Leedus viis kino.

Margus Linnamäele ja Ivar Vendelinile kuuluv investeerimisfirma MM Grupp keskendub tervishoiu-, meedia-, kinnisvara- ja jaekaubanduse- ning jaeteeninduse valdkonna investeeringutele ja cleantech riskikapitali investeeringutele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.