Uudis

Martin Mets: 10 head videomängu, mida ma ootan aastalt 2019

Uus aasta on käes ja ma tegin nimekirja mängudest, mida ma sellelt aastalt ootan. Jätsin kohe heaga siit nimekirjast välja suured mängud, mida kõik teavad ja võib-olla ka mõned ootavad, nagu “Far Cry: New Dawn” või “Metro: Exodus”.

10. Days Gone

“Days Gone” on PlayStation 4 järgmine suur eksklusiivmäng, mida on korduvalt edasi lükatud ja mille kohal on lasunud tõsised murepilved.

Nüüd peaks see zombiapokalüpsise mäng välja tulema 26. aprillil. Ohumärgid on olemas, aga mul on sees lootus, et äkki see on ikkagi hea. Eriti kui ootused madalal hoida?

Boonus: “Ghost of Tsushima” on teine PS4 suur eksklusiiv, mida ma ootan. Tegevus toimub keskaegses Jaapanis, maailm on avatud ja väga ilus näeb välja. Kahtlen aga, et see sel aastal ilmub.

9. Anno 1800

“Anno” linnaehitus- ja majandusmäng on mu lemmiksarjade nimekirjas üsna kõrgel kohal ja seega on uus “Anno 1800” mul nimekirjas kõrgel. See ilmub juba 26. veebruaril ja loodetavasti on parem kui oli tulevikku viidud eelmine “Anno 2205”.

Boonus: “The Settlers”, millest tehakse ka uusversiooni ja mis peaks ilmuma sel aastal.

8. Wolfenstein: Youngblood

Ma tegin just “Wolfenstein 2: The New Colossuse” läbi ja hea meelega võtaks ette uue osa. Tõsi, see pole põhilugu, vaid “Youngbloodis” on peategelasteks hoopis BJ Blazkowiczi kaksikutest tütred. Ja mitmikmäng on ka. Ja palju natse ja kiivreid. Sellise lihtsameelse tulistamismänguna ilmselt päris lõbus.

Boonus: “Doom: Eternal” peaks ka sel aastal tulema ja äkkkki on isegi parem?

7. Fire Emblem: Three Houses

Käigupõhine strateegiamäng Nintendo Switchile. Ma olen eelmiseid osasid Nintenedo 3DSi peal mänginud ja isegi tekitab huvi.

Kohe nii palju, et äkki peaks ikkagi selle Switchi ära ostma. Ja siis saaks seda “Zeldat” ka mängida… Igaljuhul see peaks ilmuma kuskil aasta esimeses pooles.

6. Age of Empires IV

Microsofti 1997. aastal ilmunud esimene “Age of Empires” oli väga oluline reaalajastrateegia, millele tuli palju järgesid, aga siis pani Microsoft selle teinud stuudio sootuks kinni.

Ja siis kuulutas Microsoft kaks aastat tagasi välja neljanda osa. Üsna mittekuskilt.

Mul on suur huvi näha, milline see mäng olema saab ja ega Microsoft seda ära ei riku. Praegu on mängust olemas üksnes … logo. Ehk tuleb sel aastal välja?

5. In the Valley of Gods

Mängutööstuse gigant Valve ostsis ära Campo Santo mängustuudio, kes tegi 2016. aastal fantastilise “Firewatchi”.

Sel aastal peaks tulema välja nende uus mäng “In the Valley of Gods”, mis viib meid 1920ndate Egiptusesse ja on vist seiklusmäng või käimissimulaator?

Eh, ma ei tea, mis see ongi, aga huvi on kõrgel.

4. Resident Evil 2

25. jaanuaril ilmub “Resident Evil 2” uusversioon, kus 1998. aastal valminud mäng on põhjalikult ümber tehtud, nii et selle mängitavus on tänapäevasem, aga kõik headus originaalist peaks alles olema. Tundub nagu suurepärane valem.

3. Disco Elysium

Eesti stuudio ZA/UMi mäng. Kus see nüüd on, andke see juba välja. See ikka tuleb sel aastal, jah?

2. The Last of Us: Part II

2013. aastal ilmunud “The Last of Us” oli nii hea mäng, et ma ei teagi, kas sellele PlayStationi eksklusiivile on üldse järge vajagi.

Ja kas see peaks olema lugu samade tegelastega. Ja tegelikult pole ühtegi raudkindlat vihjet, et see lugu maailmalõpu äärelt peaks üldse sel aastal ilmuma.

1. Wasteland 3

“Wasteland 3” on käigupõhine rollikas, mida on nüüd juba aastaid tehtud ja mis võiks tänavu valmis saada.

2014. aastal ilmunud “Wasteland 2” oli väga äge ja sügav rollikas, mis mulle väga meeldis ja mille sarnaseid tehakse nii kvaliteetselt tänapäeval harva.

Minu nimekirjast jäi väheks? Loe ka Martin Liivandi 2019. aasta oodatuimate mängude nimekirja.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.