Uudis

Meediaettevõtete liit soovib erootilise sisuga videotele märget 18+

Leitakse ka, et kriisiolukordades peaks info olema kättesaadav erinevate puuetega inimestele ja vajadusel tuleb uudiseid edastada viipekeeles.Foto: Meediaettevõtete liit

Eesti Meediaettevõtete liit peab vajalikuks meediateenuste seadust täiendada klausliga, mis kohustaks meediateenuste osutajad märgistama erootilise sisuga videoid ekraani nurgas asuva 18+ märgisega, vahendab ERR.

“Selleks, et kaadrisse tekiks vähem graafilist müra, siis tuleb meie hinnangul selleks kasutada 18+ märgise värvina kerget läbipaistvat halli,” kirjutas liit kultuuriministeeriumile.

Selline võiks hakata välja nägema erootilisele sisule lisatav 18+ märge.Foto: Meediaettevõtete liit

Meediaettevõtete liidu arvates peaks täiskasvanutele mõeldud videoklippide ette lisama ka hoiatuse ja vastu peab võtma seaduse, mis sätestab, millal on vaja 18+ märget kasutada.

Leitakse ka, et erinevad hädaohuteated peaksid saama tulevikus ligipääsetavaks ka puuetega inimestele. Näiteks tuleb visuaalset meediateenust edastaval ettevõttel lisada teatud eriolukordades sisule viipekeelne tõlge. Selle näitlikustamiseks toodi välja loo päises olev pikantne pilt.

Loe juurde ERRist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.