Uudis

Microsofti naistöötajad süüdistavad firmat seksuaalse diskrimineerimise mahavaikimises

See seksuaalse diskrimineerimise skandaal ei ole Microsofti jaoks esimene.Foto: The Verge

Mitmed Microsofti naistöötajad süüdistavad firmat seksuaalse diskrimineerimise juhtumite mahavaikimises ja nõuavad, et juhtkond nende kaebusi tõsiselt võtaks.

Quartz on ligi pääsenud mahukale e-kirjavahetusele, milles Microsofti naistöötajad kirjeldavad avameelselt oma diskrimineerivaid kogemusi ja avaldavad frustratsiooni selle üle, et midagi ei muutu. Kirjavahetuse algatas naine, kellest on kuue aasta jooksul ametikõrgendusi jagades korduvalt mööda vaadatud.

Üks Microsofti naistöötaja pelgas, et isegi kui ta oma kogemustest räägiks, suhtutakse sellesse kui mingisse “Xboxi osakonna hädaldamisesse”. Tema sõnul ei leia diskrimineerimine aset ainult Microsofti videomängudivisjonis, vaid ka teistes firma osakondades.

Maga minuga või ma tapan su ära!

Näiteks meenutab üks naine, kuidas ärireisil ähvardas Microsofti partnerettevõttes töötav mees ta ära tappa, kui naine temaga seksist keeldub. Juhtumist informeeriti Microsofti personaliosakonda, kuid seal tegudeni ei jõutud.

Sama naine kirjutab, et tema meesoost ülemusele jäi mulje, et surmaga ähvardaja lihtsalt flirtis ja ta peaks sellest lihtsalt üle saama. “Personaliosakonnast öeldi, et kuna mul pole tõendeid ja see mees ei tööta Microsoftis, siis polegi midagi teha,” selgitab naine.

Teised naised kirjeldavad, kuidas nende kohta kasutatakse sageli alandavaid väljendieid ning kuidas neile ei anta nende oskustele ja väljaõppele väärilisi töid. Üks naine kirjeldab ka, kuidas tal kästi koosolekul, kus oli kohal ka personaliosakonna esindaja, kahel korral oma kolleegi sülle istuda. Vastuväiteid kuulda ei võetud ja keegi toimuva vastu ei protesteerinud.

Diskrimineerimine on tavapärane

Microsofti personaliosakonna juhataja Kathleen Hogan lubab, et tulevikus üritatakse firma sisekliimat parandada. “On kohutav ja kurb, et selliseid asju on juhtunud,” kirjutas ta juba varasemalt mainitud e-kirjavahetuses. “On väga valus neid lugusid kuulda ja teada, et Microsoftis on selliseid probleeme. Me peame paremini hakkama saama.”

Microsoft on ka varasemalt sarnaste probleemidega silmitsi seisnud. Alates 2015. aastast käib firma kohut, kuna seda süüdistatakse süsteemses ja järjepidevas diskrimineerimises. Uurimise käigus on avastatud, et 2010. ja 2016. aasta vahel tegeleti Microsoftis 238 seksuaalse ahistamise süüdistusega ja 118 soolise diskrimineerimise juhtumist rahuldati süüdistaja kaebus vaid ühel korral.

Eile kirjutasime sellest, kuidas mitmeid tuntud Pokémoni juutuubereid süüdistatakse alaealiste fännide seksuaalses ahistamises. Varasemalt on sarnasesse skandaali sattunud ka videomänguseeriat “The Sims” kajastav juutuuber.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.