Uudis

Mille peale kulutab Netflix 2019. aastal 15 miljardit dollarit?

Netflix plaanib käesoleval aastal oma juba niigi tugevat positsiooni voogedastusmaastikul parandada ja investeerida uutesse ning juba eksisteerivatesse projektidesse 15 miljardit dollarit, vahendab Screenrant.

Lõviosa plaanitavast investeeringust läheb uute filmide ja seriaalide tootmisele ning olemasoleva programmi ja infrastruktuuri arendamisele. Võrreldes eelmise aastaga kulutatakse tänavu umbes 2 miljardi jagu rohkem.

Investeeringuteks vajalik summa plaanitakse katta muuhulgas kuutasu tõstmisega. Lisaks sellele on Netflixi bossid kindlad, et nende platvormil on piisavalt kvaliteetset sisu, mis ajendavad enam kui 130 miljonit klienti potentsiaalselt kõrgemat hinda maksma.

Ja tõepoolest, kvaliteeti on kuhjaga. Seriaalid nagu “Stranger Things” ja “The Crown” on ülipopulaarsed, ning sel aastal peaks Netflixis esilinastuma Martin Scorcese palavalt oodatud “The Irishman”. Juba praegu on võimalik vaadata Alfonso Cuaróni kvaliteetfilmi “Roma” ja ülimenukat “Bird Boxi”.

Kuigi Netflixi positsioon voogedastusturul võib näida vankumatuna, siis tõenäoliselt on investorid siiski pelglikud. Peagi kavatsevad oma striimimisplatvormidega turule tulla mitmed suured konkurendid, kellest eelkõige Disney võib tekitaka Netflixile korralikult peavalu. Tagala kindlustamine näib seega loogilise ja praktilise sammuna.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.