Uudis

Mitu korda edasi lükatud uus James Bondi film jõuab sel nädalal lõpuks kinodesse

"No Time To Die" pidi esialgse plaani järgi kinodesse jõudma eelmise aasta märtsisFoto: outnow.ch/Universal Pictures International Switzerland

Sel nädalal jõuab lõpuks kinodesse pikalt oodatus uus James Bondi film. Lisaks sellele pakuvad kinod filmihuvilistele aga teisigi uusi linateoseid.

“007: Surm peab ootama” (“No Time to Die”, 2020)

Uus Bondi film pidi kinodesse jõudma juba eelmise aasta märtsis, ent koroonapandeemia tõttu lükati esilinastust korduvalt edasi. 1962. aastal alanud saaga 25. filmis “007: Surm peab ootama” on Bond (Daniel Craig) tegevteenistusest lahkunud ning naudib rahulikku elu Jamaikal. See rahu saab aga rikutud, kui ilmub välja tema vana sõber, CIA agent Felix Leiter (Jeffrey Wright), et Bondi abi paluda. Missioon päästa röövitud teadlane osutub oodatust tunduvalt keerukamaks, viies Bondi vastamisi salapärase kurikaelaga, kes on relvastatud uue ohtliku tehnoloogiaga.

Film on kinodes 30. septembrist.

Auhtanian ja kolm musketäri” (“Dogtanian and the Three Muskehounds”, 2021)

Alexander Dumas’ kuulsast romaanist inspireeritud koguperefilmi peategelane on auahne noor mõõgamees Auhtanian, kes unistab kangelaseks saamisest ja legendaarsete musketärikoertega liitumisest. Kui ta on oma oskusi näidanud ja nende usalduse võitnud, tuleb temal ja kolmel musketäril kuningat nurjatu kardinal Richelieu võimu haaramise salasepitsuste eest kaitsta. Kas kardinal võidab ja saab võimule või suudavad Auhtanian ja ta uued sõbrad kurja plaani nurjata, enne kui on hilja? Üks kõigi ja kõik ühe eest!

Film on kinodes 1. oktoobrist.

“Kotkatiivul” (“Ride the Eagle”, 2021)

Veidi nohiklik noormees Leif saab ootamatu päranduse oma emalt, kellega tal pole juba aastaid kontakti olnud. Päranduseks on uhke maja järve ääres, aga enne sissekolimist tuleb täita ema poolt jäetud ülesannete nimekiri. Südamlik, naljakas ja kohati kurblik lugu teekonnast eneseleidmiseni.

Kinodes alates 1. oktoobrist.

“Ivanna elu” (“Life of Ivanna”, 2021)

Guatemaala režissööri Renato Borrayo Serrano dokfilmi peategelane on 26-aastane viie lapse ema, kes elab Põhja-Siberis traditsioonilist nomaadielu, karjatades põhjapõtru, nagu seda on teinud tema esivanemad juba sajandeid. Muutuva keskkonna ning kliima tõttu enamus tema põtradest aga sureb. Ivanna abikaasa Gena on pere juurest linna kolinud, lootes teenida raha naftatöölisena, kuid tema tööotsingud pole vilja kandnud. Ivanna otsustab oma abielule anda veel viimase võimaluse, kolides samuti linna ning üritades leida tööd Gazpromis. Kõik ei lähe aga sugugi loodetult. Gena osutub vägivaldseks alkohoolikuks ning tagasiteed tundrasse enam pole. Nii peabki noor neenetslanna end kokku võtma, et kindlustada nii enda kui ka laste tulevik.

Film on Artises alates 1. oktoobrist.

“Koduarest” (“Delo”, 2021)

25 päevaga Peterburi lähistel üles võetud ja 2021. aastal Cannes’i festivalil esilinastunud filmi peategelane on väikelinna õppejõud David, kes on kritiseerinud oma linna juhtkonda. Järgnevalt ei hakata siiski uurima linnavalitsuse tegusid, vaid süüdlaseks lavastatakse õppejõud ise ja ta peab püsima kohtuprotsessini koduarestis. Hoolimata elektroonilisest jalavõrust, kahepalgelistest tuttavatest ja ajakirjanike rünnakutest jääb David endale kindlaks. Kohtuprotsess läheneb, kas Davidil on lootust võitluses Koljatiga?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.