Uudis

Netflix ähvardab karmi abordiseaduse tõttu ühes USA osariigis filmimise lõpetada

Abordiseaduse vastu protesteerivad naised kannavad seriaalist "The Handmaid's Tale" pärit kostüüme, mis sümboliseerivad alandlikkust ja kuulekust.Foto: TheHill

USAs Georgia osariigis võeti hiljuti vastu uus abordiseadus, mis keelab alates kuuendast rasedusnädalast abordi pea kõigil juhtudel. Netflix andis teada, et kui seadus järgmisel aastal jõustub, siis võib firma Georgias filmimise lõpetada.

“Meie Georgias töös olevates projektides teeb kaasa suur hulk naisi. Uus seadus piirab otseselt nii nende kui ka miljonite teiste naiste õiguseid,” selgitas Netflixi sisujuht Ted Sarandos.

“Kuna abordiseadus ei ole veel jõustunud, siis hetkel me jätkame seal filmimist, kuid respekteerime ka neid, kes ei soovi seda teha. Kui see seadus peaks ühel päeval jõustuma, siis me vaatame enda investeeringu Georgiasse kindlasti üle.”

Georgia on Hollywoodi jaoks oluline

Georgia osariigist on viimase kümne aasta jooksul saanud USA tele- ja filmitööstuse lahutamatu partner. Alates 2008. aastast pakutakse 30% suurust maksusoodustust kõigile projektidele, mille eelarve ületab poole miljoni dollari piiri.

See on muutnud osariigi Hollywoodi stuudiote jaoks ahvatlevaks sihtkohaks. 2016. aastal vändati Georgias rohkem filme kui Hollywoodi koduosariigis Californias. Hitid nagu “Must Panter”, “Stranger Things” ja “Ämblikmees: Kojutulek” on kõik vähemalt osaliselt filmitud Georgias.

Peale Netflixi plaanivad Georgiat boikoteerida ka teised Hollywoodi suurkujud. Režissöörid J. J. Abrams ja Jordan Peele on näiteks lubanud hetkel seal filmitava seriaali “Lovecraft Country” tulu annetada abordiseaduse vastu võitlevatele organisatsioonidele.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.