Uudis

Netflix lõi tasuta vaatamispaketi, esialgu on see saadaval vaid Keenias

Tasuta paketi kasutajad saavad näiteks näha populaarset seriaali "Money Heist"Foto: outnow.ch/Netflix

Netflix tuli välja uue vaatamispaketiga, mis lubab filmi- ja sarjahuvilistel kasutada voogedastusplatvormi tasuta. Esialgu testitakse paketti Keenias ja seejärel otsustatakse, kas sama taktikat tasub rakendada ka teistes riikides.

Tasuta paketi omanikele ei laiene muidugi samad hüved mis nendele klientidele, kes teenuse eest maksavad. Tasuta saab Netflixi kogu sisust vaadata vaid veerandit ning sedagi ainult Androidi telefonidest. Ka ei saa tasuta versiooni kasutajad sarju ja filme seadmesse alla laadida, kirjutab Reuters.

Need filmid ja sarjad, mis tasuta paketti ei kuulu, märgistatakse luku ikooniga. Seega on tasuta paketi kasutajatel pidevalt silme ees, millest nad ilma jäävad, mis peaks tekitama ahvatluse tasulise paketiga liitumiseks. Just seda Netflix loodabki.

“Kui sa ei ole kunagi varem Netflixi vaadanud – ja paljud Keenia inimesed ei ole seda teinud –, siis see on suurepärane võimalus meie teenusest osa saada. Kui sa teenusega rahule jääd, saad mugavalt liituda mõne tasulise paketiga, et saaksid Netflixi kogu sisu nautida ja teha seda lisaks telefonile ka telekast või arvutist,” rääkis Netflixi tooteinnovatsiooni juht Cathy Conk.

Tasuta teenusega saavad sellest nädalast liituda kõik Keenia elanikud, kes on vähemalt 18-aastased. Makseinfot kasutajad sisestama ei pea ja võivad ühe kasutaja alla luua kuni viis profiili.

Netflix on saadaval enam kui 190 riigis, ent kuna Aafrikas on kasutajate hulk veel pigem väike, paneb voogedastusplatvorm nüüd varasemast suuremat rõhku Aafrika klientideni jõudmisele. Näiteks lõi Netflix käed Nigeeria produktsioonifirmaga ja näitab platvormil muu hulgas ka spetsiaalselt Aafrika turgudele suunatud sisu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.