Uudis

Netflix on hädas soodsamat teenust pakkuvate konkurentidega

Netflix kaalub reklaamide lisamist, mida ei kiideta heaks, sest analüütikute arvates tähendaks see poole kasutajate kadumist.

Netflix võib 2020. aastal jääda hinnanguliselt ilma neljast miljonist kasutajast. Peamiseks põhjuseks on tihenev konkurents, sest turule tuleb järjest soodsamaid striimimiskanaleid, vahendab Screenrant.

Disney võttis esmalt superkangelased ja kliendid takkajärgi

Põhilisteks rivaalideks on Disney+ ja Apple TV+, kes pakuvad Netflixist soodsamaid kuutasusid. Disney+ vaatamise eest peab käima välja veidi alla seitsme dollari ehk natukene rohkem kui kuus eurot.

Apple TV+ küsib teenuse eest veelgi vähem: viis dollarit ehk 4,50 eurot. Netflixi eest makstakse keskmiselt kaheksa eurot ja mõndade pakettide puhul võib maksumus küündida isegi neljateistkümne euroni.

Soodsam teenus või head aega

Juba aasta alguses oli märgata Netflixi kasutajatest seas kerget kadu, ent septembris anti teada, et jõutud on kõigest hoolimata 160 miljoni kasutajani, kellest 60 miljonit on ameeriklased.

Netflixil pole olnud seni probleeme reitingute hoidmisega, kuid investeerimiste ja koostööde arendamisega tegeleva firma Needham & Company’s analüütiku Laura Martini arvates saab just teiste striimismiskanalite soodsus Netflixile saatuslikuks.

Martini arvates on võimalik kasutajaid hoida ja juurde meelitada ainult juhul, kui Netflix tuleb välja paketiga, mille tasu jääb Disney+ ja Apple TV+ hinnaskaala vahemikku.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.